حسین رمضانی دارابی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افحسین رمضانی در سن هجده سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید حسین رمضانی دارابی (۱۳۵۲ دارابکلا _ ۱۳۷۱ هفت تپه) متولد روستای زیبای دارابکلا شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. حسین رمضانی دارابی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش مریم مزدی و پدرش رمضان نام داشت.


تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

حسین رمضانی دارابی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع پنجم ابتدایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند دوم خانواده بود.


شهادت

[ویرایش]

حسین رمضانی دارابی سرباز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و در لشکر ۲۵ کربلا به اسلام خدمت می کرد که در پادگان شهید محمد منتظری در هفت تپه در ساعت بیست و ده دقیقه روز چهار شنبه ۱۳۷۱/۰۳/۲۰ در حین تخلیه ی خرج های پرتاب توپ ۱۵۲ م.م از خودرو بودند که انفجاری صورت گرفت و یازده نفر در این انفجار شهید شدند و در جوار رحمت الهی جای گرفتند. پیکر پاک شهید رمضانی در مورخه ۱۳۷۱/۰۳/۲۱ تشییع و در امامزاده باقر دارابکلا دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید رمضانی

[ویرایش]

... با سلام و درود به روح پاک و ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که علم فتح به دوش گرفته بود و بت های زمان را یکی بعد از دیگری نابود کرد... او خیلی زود از میان ما رفت و ما او را نشناخته ایم ولی راه و هدف او همیشه سرمشق زندگی ما است و ما آن هدف را سرلوحه کار خود قرار می دهیم... و با سلام بر ارواح پاک و مطهر شهدای انقلاب اسلامی و شهدای جنگ تحمیلی که در راه دین و کشور و ناموس هشت سال مردانه در میدان های جنگ علیه کفر جهانی به سرکردگی صدام خائن جنگیدند. و با سلام به رزمندگان فلسطین ؛ لبنان و افغانستان و سایر جهان که بر علیه ظلم بپا خواسته اند و می روند تا بساط ظلم را برچینند... خدایا مرگم را شهادت قرار بده و مرا در بستر نمیران.
شهادت سرآغاز پایندگیست / نترسم ز مرگی که خود زندگیست
ملت آگاه و شهید پرور ایران، الان که جنگ ما به ظاهر با رژیم بعث عراق پایان یافت غافل نباشید زیرا دشمن هیچوقت دست از سر ما بر نمی دارد. دشمن اصلی ما آمریکاست و ما باید هوشیاری خود را حفظ کنیم. الان موقع بازساری کشورمان می باشد در تمام صحنه های کار و سازندگی کوشا باشید و تلاش کنید که خود کفا شوید تا دست نیاز به سوی بیگانگان دراز نکنید... شما ای برادرم سلاح به زمین افتاده مرا بردار و راه مرا در هر سنگری هستی ادامه بده و نماز را برپا دار و تقوی پیشه کن. و شما ای خواهرانم؛ حجاب شما وقار شماست؛ وقار شما افتخار ماست. راه زینب را در پیش بگیرید و زینب گونه بیاندیشید و یاد خدا باشید و احساس مسئولیت زینب گونه داشته باشید...
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرماجعبه ابزار