• خواندن
  • نمایش تاریخچه
  • ویرایش
 

سید جواد اسدی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افسید جواد اسدی یکی از مدافعین حرم شهرستان ساری می باشد.


۱ - تولد

[ویرایش]

سید جواد اسدی (۱۳۵۹/۰۷/۱۸ ساری _ ۱۳۹۵/۰۲/۱۷ سوریه) متولد شهرستان شهید پرور ساری استان مازندران است. وی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش ؟ و پدرش سید احمد نام داشت.

۲ - شهادت

[ویرایش]

سیدجواد اسدی عضو رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و در لشکر ۲۵ کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۹۵/۲/۱۷ هجری شمسی در منطقه خان طومان در کشور سوریه شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت.


۳ - وصیتنامه

[ویرایش]

بسم الله الرحمن الرحیم
ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون
شهیدان راه خدا را مرده نپندارید بلکه به حیات ابدی زنده‌اند و در نزد پروردگارشان متنعم خواهند بود. آل‌عمران ۱۶۹
هر شخص عاقل و باایمان که این جهان را به‌سوی جهان جاویدان می‌داند لازم است که پیوسته در فکر عالم پس از مرگ بوده و خود را برای سفر پرخوف آخرت آماده و اعمال ناقصه و تکالیف فائقه خود را با وصیت تدارک و جبران نماید.
خداوندا تو را شاکریم که توفیق یافتیم در عصری نفس بکشیم که معطر به بوی امامی است که سرچشمه همه خوبی‌ها بوده و لیاقت سربازی رهبری را داریم که پیروی حقیقی اسلام و آرمان‌های آن پیر سفرکرده است. از تو ممنونیم که مفتخر به پوشیدن لباسی هستیم که سبز آن آراسته به خون شهیدانی است که سربازان راستین امام زمان(عج) بودند و در عرصه جهاد اکبر و اصغر سربلند. تو را سپاس می‌گویم که در تقدیر ما حضور در دانشگاهی را رقم زدی که نامش، هدفش، خصوصیاتش و پرچمش حسینی است تا فداکاری و مجاهدت را از مکتب والای او بیاموزیم.
ما سربازان ولایت افتخار مشترکمان حضور در دانشگاه امام حسین‌(ع) است که سربازان عاشورایی خمینی کبیر در آن پای نهاده بودند و ما در آن جهاد و شهادت را از بزرگان مکتب ایثار و شهامت آموختیم.
اکنون که توفیق درک سربازی نائب امام زمان(عج) را یافته‌ام و در اردوگاه منتظران ظهورش حضور دارم در ردای سبز سربازان امام خامنه‌ای با تو عهد و پیمان می‌بندم، عهدی عاشقانه و میثاقی حسینی، عاشورایی باشیم و حسینی بمانیم و خود و فرزندانمان را در میدان حسینی گری پرورش دهیم.
الهی به مادر دل‌شکسته‌ام؛ نظر لطفی بفرما تا ما ازجمله محبان و خاندان عصمت و طهارت قرار بدهی و دست از ذیل عنایت آن بزرگواران کوتاه نفرمایی.
خداوندا تو خود می‌دانی که من هلاک در دوستی و محبت اهل‌بیت عصمت و طهارت هستم پس جزای کسی که در راه تو شهید شده و خون خود را ریختند و در راه آنان جنگیدند جزا ده و ثواب شهیدان بده.
آمین. آمین. آمین
و اما خدمت همسر و عیال مؤمنه‌ام و کفو و همتای محترمه‌ام سلام عرض می‌کنم امیدوارم که حال آن عزیز خوب بوده و باشد و ظل توجهات ایزد منان توفیق انجام و اعمال صالحه را یابد و از راه پرپیچ‌وتابی که شیطان برای اغوای ما همیشه در انتظار است به‌سوی شاهد حقیقی رهنمون باشد و هرچه بیشتر از مکتب رهایی‌بخش اسلام خصوصاً جهت زنان درس زیستن را بگیرید تا زنی در خط فاطمه(س) و در کاروانی به قافله‌سالاری حضرت زینب(س) باشید. ان‌شاءالله
همسر مهربانم چند سال زندگی خوشی را که در کنار هم با مشکلات فراوان تحمل کرده‌ایم و از خود ثمره‌ای بر جا گذاشتیم که فرزند عزیز آقا سید احمد را طوری تربیت کنید و تعلیم دهید که ادامه‌دهنده خون سرخ شهیدان کربلایی ۶۱ هجری و کربلای ایران باشد و نگذارد که اسلحه‌ام بی‌صاحب بماند و دست از ولایت و رهبری برندارد و برای دفاع از ناموس و مملکت و حفظ قرآن و اسلام باشد و نگهبان اصول و فروع دین احکام الهی باشد. آمین
در پایان از همگی شما هم‌خون‌ها، بستگان دور و نزدیک، همکاران و دوستان و آشنایان و بخصوص همسر و فرزند عزیزم تقاضای عفو و بخشش را داشته و حلالیت را طالبم و محل دفنم، در روستای امره، قبرستان احمدآباد مجاور شهیدان غرقه‌به‌خون و پدر و برادر گرامی‌ام می‌باشد.
الهی العفو، الهی العفو، الهی العفو
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی حتمی کنار مهدی خامنه‌ای را نگهدار
در پایان از همگی شما خداحافظی می‌نمایم
دیدارتان سرای آخرت ارادتمند شما؛ سید جواد اسدی
۱۳۹۴/۴/۶

جعبه ابزار