• خواندن
  • نمایش تاریخچه
  • ویرایش
 

مسلم خیزاب

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افتاریخ تولد : ۱۳۵۹/۱۰/۱۰
محل تولد : راشنان - اصفهان
تاریخ شهادت : ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
محل شهادت : سوریه
وضعیت تاهل : متاهل با ۱ فرزند
محل مزار شهید : گلستان شهدای اصفهان


۱ - وصیت شماره یک

[ویرایش]

اینجانب مسلم خیزاب فرزند صفرعلی وصیت‌نامه خویش را پیش از سفر حج عمره در کمال صحت و سلامت جسم و روح در مورخ ۹۳/۱۲/۴ به استحضار می‌رساند:
پس از حمد و ثنای الهی، تمامی امور زندگی دنیا و آخرت خود و خانواده‌ام را حق واگذار نموده و توکلم تنها بر آستان باری‌تعالی بوده و تسلیم امر او بوده و بر تمامی اتفاقات زندگی‌ام راضی بوده و از اون تشکر می‌نمایم.
۱. آرزوی دیرینه‌ام شهادت با دشمن‌ترین دشمنان خدا و ائمه اطهار (علیهم‌السلام) و در میدان نبرد با آنها البته پس از زیارت کربلا و عتبات بوده که امیدوارم به آن برسم ولی چنانچه مشیت الهی غیرازاین بود، امیدوارم در حال عبادت و در بهترین حالات ارتباط عبد و معبود از دنیا بروم و به هر صورت وصیت‌نامه خود را تقدیم می‌دارم.
۲. چنانچه از سفر حج برنگشتم؛ تمامی اموالم اعم ماشین پژو، خانه‌ام در خیابان •••، تمامی موجودی‌ام در تمامی بانک‌ها و تمامی حقوق و مزایای شغلیم را تمام و کمال به همسرم بدهید که او در وقار و کمال و حجاب و عزت سرآمد است و بهترین کس برای نگه‌داری فرزندم می‌باشد و هر جا که او فرمود مرا دفن کنید و اگر شهید شده بودم در گلستان شهدای اصفهان دفنم کنید و در مراسم‌هایم هرچه او فرمود را انجام دهید که او بهتر از هرکسی مرا و علایقم را می‌شناسد.
۳. راضی نیستم که هیچ‌کس کمترین حرف و ناراحتی با همسرم بنمایند که او امین‌ترین و مهربان‌ترین کس نزد من است.
۴. چنانچه با همسرم هر دو دار دنیا را ترک کردیم، ••• پدربزرگ مادری فرزندم را به‌عنوان قیم و وکیل فرزندم قرار دهید و تمامی اموال منقول و غیرمنقول مرا به او بسپارید تا او را تا سن تکلیف نگهداری کند و پس از سن تکلیف، حق با فرزندم می‌باشد که با چه کسی زندگی کند.
۵. اگر تنها خودم مرده بودم و پدر و مادرم اصرار بر دریافت وجه شرعی طبق قوانین اسلام را داشته و از فرزندشان طلب ارث کردند، همسرم به‌حساب رسیدگی و طلب آنان بپردازد.
۶. پس از مرگم وکیل و همه‌کاره همسرم باشد.
۷. تمامی وام‌ها و بدهکاری‌های اداری‌ام، بیمه فوت است و با مرگ بنده سریع پیگیری کنید تا دیگر از حقوقم هیچ قسطی کسر نگردد.
۸. به کسی بدهکاری ندارم ولی از همه حلالیت طلب کنید و برایم یک سال نماز و روزه‌ بگیرید و خمس مالم را تاکنون داده‌ام.
۹. پدر و مادرم را برای رضای خدا بیمه نموده‌ام ولی عائله و نان‌خور من نبوده‌اند و از این بابت هیچ ارث ندارند و تنها به لحاظ شرعی و اسلامی می‌توانند طلب ارث کنند که همسرم آنرا بپردازد.
۱۰. درازای مهریه به همسرم یک باب خانه خیابان ••• و ماشین پژو و حقوقم را بخشیده‌ام.
۱۱. همسرم با مالی در اختیار اوست عهده‌دار نگهداری و تربیت فرزندم شود.
۱۲. کفن با پول خمس داده خریده‌ام و در خانه‌دارم، مرا در همان کفن کنید و اگر امکان داشت مرا در خانه خودم بشویید و راضی نیستم افراد غیر مرتبط جنازه‌ام را ببینند و سعی کنید اگر زحمت نبود پنجشنبه یا جمعه مرا به خاک بسپارید. به فرمانده لشکرم بگویید که شهادت دهد که هر چه آنچه در توان داشتم صرف کردم تا مایه عزت و اقتدار لشکر ۱۴ امام حسین (علیه‌السلام) باشم و شفاعت مرا در آخرت نزد حضرت سید الشهداء (علیه‌السلام) بنماید.
بر روی سنگ‌قبرم بنویسید که «تشنه نابودی صهیونیست‌ها بوده و هستم و بهترین روزم، روز نابودی صهیونیست‌هاست.»
پدرومادر عزیزم اولاً مرا به خاطر همه بدی‌ها و خطاهایم حلال کنید و دوما از هر چیزی که مایه ناراحتی همسر و فرزندم می‌شود‌ پرهیز کنید که هر آنچه از محبت اهل‌بیت و دوستی آنان و علاقه به اسلام و انقلاب و رهبر عزیز دارم به‌واسطه شماست.
همسر عزیز و باکرامتم اولاً مرا به خاطر همه بداخلاقی‌ها و اشتباهاتم حلال کنید و دوما سعی کنید مایه آبروی من مثل قبل باشید و همواره به یاد شهدا و خانواده آنان باشید و گوش ‌به ‌فرمان رهبر فرزانه انقلاب باشید و از سختی‌ها نهراسید که خداوند همواره با ما بوده و هست و گاه تا لبه پرتگاه مرا برده و زندگی ما را در آزمون‌های سخت قرار داده ولی همواره حامی ما و یاور ما بوده است.
فرزند نازنینم بدان که شما را بسیار دوست می‌داشتم و مرا به خاطر همه کمبودهای حضوری و مادی حلال کن و امیدوارم که خدا شمارا مانند حضرت علی‌اکبر (ع) در پناه خودش حفظ نماید. دست از نماز و دعا و قرآن برندار تا هیچ‌گاه محتاج خلق ضعیف نشوی و بدان خدا ما را تنها نمی‌گذارد و از رگ گردن به ما نزدیک‌تر است و ما باوجود خدا بسیار ثروتمندیم.
خواهران و برادر عزیزم مرا به ‌واسطه بدی‌هایم حلال کنید و شمارا به صبر (روزه) و نماز سفارش می‌کنم و اینکه خدا را یادآورید و ایمان بیاورید که خدا بر تمام افعال و اعمال ما ناظر و حاضر است پس مجالس خود را به نور قرآن گرم‌کنید و نگذارید شیطان و لشکرش بر مجالس شما حاکم باشد و شمارا سرباز خود قرار بدهد و به خدا پناه ببرید و بر او توکل کنید و همواره در لشگر خدا بندگی و اطاعت کنید.
همکاران و دوستان عزیزم از خدا بخواهید ثواب همه مجاهدت‌ها و رشادت‌های لشگریان حسین (ع) را در همه‌جا و همه حالات هم‌رتبه و هم‌درجه و هم مقام شهدای عزیز بدر و احد و خندق و صفین و جمل و کربلا قرار دهد و ما از زمره بهترین یاوران ولایت و امام عصر(عج) برشمرد و نگذارید که پرچم عزت و اقتدار اسلام و انقلاب عزیز لحظاتی از سر افزاری بازبایستد و مایه عزت و آبروی لشگر ۱۴ امام حسین (ع) باشید و امیدوارم که خداوند شهادت مرا در گردان حضرت زهرا (س) رقم بزند و مرا نوکر و خادم بهترین یاران علی (ع) قرار دهد و تا آخرین لحظه دست از حمایت ولی و رهبر عزیز برنداریم و عاقبت‌به‌خیر شویم و نزد بنیان‌گذار رهبر کبیر انقلاب و اسلام ناب محمد (ص) در ایران اسلامی روسفید باشیم و در نزد شهدای دفاع مقدس سربلند و راست‌قامت محشور شویم ان شاءالله.
و نیز خطاب به خانواده همسرم عرض پوزش و حلالیت دارم و شما را بسیار به‌زحمت انداختیم و آرزوی شفاعت حضرت زهرا (س) را برای شما دارم.
به همه عزیزان توصیه به صبر و شکیبایی و استمداد و توکل از خدا را دارم و علیکم بالقرآن و علیکم به یتیم‌ها و فقرا و نیازمندان و علیکم به سرکشی از خانواده شهدا و با ورزش جسم و روح خود را قوی کنید و بلندهمت باشید و از تکبر و غرور بیجا و همسایه آزاری بپرهیزید و مجالس عزاداری و قرائت قرآن و نماز را به پادارید باشد که مورد عنایات ویژه امام عصر (عج) قرار گیرید ان‌شاءالله.

۲ - وصیت شماره دو

[ویرایش]

بسم‌الله الرحمن الرحیم
بعد از حمد و ثنای الهی و آرزوی فرج آقا امام زمان(عج) و آرزوی سلامتی برای حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و عرض سلام و ادب و احترام به محضر همسر و فرزند عزیزم و نیز پدر و مادر مهربانم، وصیت خود را به شرح زیر اعلام می‌دارم:
اینجانب مسلم خیزاب فرزند صفرعلی به کد ملی ••• در کمال صحت عقل و جسم اعلام می‌نمایم که در صورت وقوع حادثه مرگ یا ان‌شاءالله شهادت در شرایط فعلی، امیدوارم که عزیزانم مطابق این وصیت عمل نموده و موجب شادی روحم شوند و اگر خلاف آن عمل کنند راضی نبوده و تنها کسی را که اجازه دارد خلاف این مرقومه و به صلاحدید خود عمل کند همسرم می‌باشد و رای او رأی من است، پس اگر راجع به تمام یا قسمتی از وصیت‌نامه نظر دیگری داشت، حتماً مطابق نظر او عمل کنید که موجب رضایت من می‌باشد.
۱. چنانچه حضرت حق مرگ سرخ یعنی شهادت را برایم قرار داد، حتماً در گلستان شهدای اصفهان مرا به خاک بسپارید و چنانچه به مرگ عادی از دنیا رفتم درجایی که همسرم راضی باشد (به‌احتمال‌زیاد در امامزاده شاهزاده حسن) دفن شوم.
۲. فرزندم تحت نظر و تربیت همسرم باشد و قیم و همه‌کاره او نیز همسرم باشد و چنانچه همسرم قبول نکرد، مطابق شرع عمل کنید و چنانچه قبول نمود تا رسیدن به سن تکلیف نزد همسرم باشد و از آن‌ پس خود فرزندم انتخاب کند که با چه کسی زندگی نماید.
۳. من مهریه همسرم را پرداخت نکرده‌ام لذا با توجه به‌صورت قباله مهریه تمامی مال و اموال منقول و غیرمنقول، دارای سند و بدون سند به همسرم می‌رسد و تا مهریه او پرداخت نشود حق تقسیم هیچ مالی به هیچ‌کسی جایز نیست. (خانه، ماشین و ... را به او داده و رضایت همسرم را حاصل کنید.)
۴. من به جهت وظیفه‌ای که داشتم پدر و مادرم را بیمه خدمات درمانی نمودم و پدر و مادرم تنها به جهت آسایش خودشان تحت بیمه من بوده‌اند و عیال و نان‌خور من نبوده‌اند فلذا از حقوق و مزایای کاری بنده هیچ سهم‌ و ارث ‌و میراثی نمی‌برند.
۵. تمامی مال و اموال و دارایی‌ام تا زنده‌بودن همسرم تحت اختیار ایشان باشد و اصلاً به سبب بدهکاری مهریه، مال خود اوست و هیچ‌کس حق فروش و یا کم‌وکاست نمودن ذره‌ای از آن را بدون اجازه همسرم ندارد.
۶. ۶ روز روزه قضا و ۶۰ روز نماز قضا دارم که همسرم زحمت جبران آن را بنماید.
۷. تمامی سند خانه، ماشین و ... به نام همسرم انتقال یابد و حقوق کاری و هزینه کفن‌ودفن و پاداش و تمامی درآمدم نیز به همسرم واگذار گردد.
۸. از همسرم رضایت کامل دارم و او می‌تواند پس از من هر طور خواست زندگی کند و در هر جا که خواست زندگی نماید و از روز پس از مرگ من آزاد است که نماید و امیدوارم او هم از من راضی باشد.
۹. بدهکاری و بستانکاری مرا فقط همسرم می‌داند: فعلاً ۸۰۰۰۰۰ تومان از ••• و ۲۰۰۰۰۰۰ تومان از ••• طلبکارم که آقای ••• قرار است آخر ماه کارت به کارت کند و آقای ••• نیز یک فقره چک به همان مبلغ از بانک ••• برای ۳۱/۵/۹۵ به من داده است.
۱۰. مراسم ترحیم، تدفین، سوم، هفته، چهلم، عید و سال و ... با نظر و رضایت همسرم برگزار شود و حاضر نیستم که هیچ‌کس برایم مشکی بپوشد و عزا نگه دارد و کار خیری را به تعویق بیندازد و راضی نیستم که همکارانم از وقت کاری خود زده و در مراسم من حاضر شوند.
۱۱. چنانچه مرگ مغزی شدم با نظر همسرم عمل کنید و وقتی او رضایت داد اعضایم را اهدا نمایید.
۱۲. مرجع تقلیدم حضرت امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) بوده و نباید صحبت‌هایم خلاف فتوای ایشان بوده باشد. این را سؤال کنید.
۱۳. تمامی امورم را با توکل به حضرت حق به خداوند منان واگذار نمودم و امیدوارم که همسرم همواره سلامت و پیروز و سربلند باشد و کارهایم را برای رضای خدا مطابق رضایت خداوند تبارک‌وتعالی و یا در نظر گرفتن رضای او بجا آورد.
۱۴. امیدوارم که خداوند همه مراسمات و زندگی همسر و فرزندم را بعد از من از هر فتنه و آسیبی دور کند و هیچ‌کس موجب نارضایتی و ناخشنودی آنان نگردد.
والسلام علیکم و رحمه ا... و برکاته
دوم ذی‌قعده
دوشنبه ۲۶/۵/۹۴
مسلم خیزاب
جعبه ابزار