• خواندن
  • نمایش تاریخچه
  • ویرایش
 

محمد مهدی فریدونی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افتاریخ تولد : ۱۳۶۶/۰۸/۲۴
محل تولد : شهرستان فسا - استان فارس
تاریخ شهادت : ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
محل شهادت : البوکمال - سوریه
وضعیت تاهل : مجرد
محل مزار شهید : استان فارس- گلزار شهدای شهرستان فسا


فهرست مندرجات

۱ - وصیتنامه

۱ - وصیتنامه

[ویرایش]

بسم الله الرحمن الرحیم
حمد و سپاس بی‌کران خداوندی را که اول است بی آنکه قبل از او اولی باشد و آخر است بی آنکه پس از او پایانی باشد. مهربانیش شامل حال همه موجودات عالم است و عقوبتش تنها برای بدکاران، رحمت او از غضبش پیشی گرفته اگر غیر از این بود ذره‌ای در این عالم وجود نداشت و به همین خاطر است که من این عبد گنه‌کار سراپا تقصیر مهلت یافته‌ام تا وصیت خود را بنویسم .اگر می‌خواست مرا به خاطر اعمال ناروایم مؤاخذه کند نه اثری از پاسدار شدن من نه اثری از سوریه رفتن بود. خدایا اعتراف کرده و می‌کنم چه بسیار گناهان و زشتی‌های مرا پوشاندی چه بسیار بلاهای سنگین که از من دفع کردی در لغزشگاه‌های پایم لغزید و رسوایم نکردی و در عوض آن عمل اندک مرا در پیش خلق بزرگ جلوه دادی و مرا در بین خلق جایگاه رفیع بخشیدی و من در عوض شکر و سپاس همواره کفران این نعمت‌های بی‌شمارت را کردم و بازهم برای عقوبت من تعجیل نکردی.

از خدایی تو انتظاری غیر از این نمی‌رود پس دست بر آستان تو بلند می‌کنم و العفو گویان اشک از چشمانم جاری می شود .صدای هل من ناصر از جانب شام شنیده می‌شود و گویا تاریخ همچنان تکرار شدنی است اما این بار کور خوانده‌اند. آن تعرضی که در کربلا به مولایم و اهلبیتش کردند این بار تکرار نخواهد شد و شیر جوانانی از اقصا نقاط کشورهای اسلامی از جمله ایران، پاکستان، افغانستان و ... جواب این بی‌حرمتی را کوبنده دادند و ان شاءالله به زودی ریشه این همه مشکلات که قطعاً اسرائیل غاصب و آمریکای جنایتکار است به دست مسلمانان قطع خواهد شد.

به پدر و مادر عزیزم؛ خدایا تو خود شاهدی و من نیز اعتراف می‌کنم که به هیچ وجه وظیفه فرزندی خود را به جا نیاوردم و پدر و مادر را زیاد اذیت کردم .اما امید به بخشش دارم. مرا حلال بفرمایید. بعد از شهادتم در عوض گریه و زاری همواره خدا را شاکر باشید که فرزندتان عاقبت به خیر شد و مایه سربلندی شما و نه سرافکندگی شما گردید و این عاقبت به خیری را مدیون زحمات دیروز شما هستم. ان شاءالله که شفیع شما در روز جزا باشم.

به خواهرانم؛ خواهران عزیزم در تربیت فرزندانتان در راه اسلام و قران بکوشید و مطمئن باشید سی که دست فرزندش در دست قرآن و اهل بیت بگذارد عاقبت به خیر خواهد شد، دوستتان دارم و تقاضا دارم در راه بر طرف کردن نیازهای پدر و مادر تلاش کنید. می‌دانم که بعد از رفتن من به گفته خودتان خانواده از هم می‌پاشد ولی اینگونه نیست و نخواهد بود. ستون خانواده پدر و مادرند و در بر پا نگه داشتن آن شما به آنها کمک خواهید کرد. بدانید که خدا را هر لحظه شاکرم که مرا در این مسیر قرار داد و خوشحالم از این که شما چهارگوهر گران‌بها خواهران من هستید. باخدا معامله کردم چه نیکو طرف معامله‌ای است. اگر می‌خواهید من نیز خوشحال باشم بعد از رفتنم از گریه و زاری بی‌اندازه بپرهیزید و بار دیگر شما را تربیت نیکوی فرزند طبق تربیت دینی، خواندن نماز به ویژه اول وقت و تعظیم شعائر الله وصیت می‌کنم.

به مردم ایران؛ بدانید که دشمن در صدد زدن ولایت فقیه و امام خامنه‌ای است. اگر سستی کنید و تعلل ورزید، خدا این نعمت را از شما می‌گیرد و آن را به شکل بدی جایگزین می‌کند. امنیت بالاترین نعمتی است که خدا به مردم ایران داده )این را سوریه و عراق رفته‌ها (بهتر درک می‌کنند، چرا که در سوریه آزادی بود، ساحل مدیترانه بود، حجابشان آزاد بود اما وقتی امنیت از بین رفت و ده هزار نفر از زنانشان در بین تکفیری و داعشی دست به دست شدند، فهمیدند که چه نعمت بزرگی را ازدست داده‌اند.

به مسئولین و کارگزاران نظام؛ به خود بیایید و دست از ثروت اندوزی و رفاه طلبی بردارید که دارید به دره فنا و نیستی سقوط می‌کنید. چه مرگتان شده؟ آیا کرید، کورید، نمی‌فهمید که قشر ضعیف جامعه دارد خردتر می‌شود در حالی که فرزندانتان را برای تحصیل به کشورهایی می‌فرستید که طبق تعلیم آنها پرورش بیابند و فردا برای سهم خواهی به ایران بازگردند. اعمال شما مرا یاد این بیت شعر می‌اندازد: زمین را گرشوی مالک طمع بر آسمان داری /به وقت مردنت بینی نه این داری نه آن داری
دست از دنیا طلبی بردارید و به فکر مردم باشد. و نریدون ان نمن الذین ...

بعد از شهادتم اگر امکانش فراهم بود مرا در حرم آقا امام علی بن موسی الرضا) علیه السلام) طواف دهید که این امام بسیاری از دردهای مرا دوا کرد. دلم می‌خواهد جنازه‌ام هنگام وداع نیز در کنار حرم طواف بخورد، سپس مرا به زادگاهم فسا برگردانید و در جوار شهدای گمنام دفن نمایید؛ از مسئولین شهر می‌خواهم ضریح را از بالای قبور مطهر این شهدا بردارند تا مردم بدون واسطه قبور شهدا را لمس کنند، حسرت این لمس کردن به دل من که ماند. مقدار پولی که در حساب من مانده را صرف ساخت حسینیه مسجد کنید و پولی که ماهیانه به حساب من می‌آید را قسمتی صرف کمک به ازدواج جوانان و قسمتی را خرج تکمیل حسینیه مسجد کنید.

جعبه ابزار