• خواندن
  • نمایش تاریخچه
  • ویرایش
 

مجید محمدی (خوزستان)

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افچهارم شهریور ۱۳۴۶ در شهرستان دزفول به دنیا آمد. پدرش جعفر قلی نام داشت. سپس به فراگیری علوم دینی و حوزوی تا (سطح۳) پرداخت. ازدواج کرد و صاحب سه فرزند شد. در سال ۱۳۵۹ عازم جبهه های نبرد شد و جانباز شد. به عضویت بسیج درآمد و به عنوان داوطلب راهی سوریه شد و در نوزدهم بهمن ۱۳۹۴ در جبهه نبل و الزهرا سوریه و در درگیری با مزدوران داعشی به شهادت رسید. مزار او قطعه مدافعان حرم شوشتر قرار دارد.


فهرست مندرجات

۱ - وصیتنامه

۱ - وصیتنامه

[ویرایش]

وصیتنامه شهید استاد مجید محمدی خطاب به دانشجویان:
به نام خدا
سپاس خداوند خالق انسان و عادل در خلقت و دنیا و حکمتش در رزق و روزی و حکیم در سرنوشت‌ها و و سرشت‌ها...
اما بعد؛ خطاب به دانشجویان عزیزم و امیدان آینده ایران ....
۱. تفکر و اندیشه است که انسان را خلیفة الله گردانید و همین تفکر و اندیشه است که انسان را متحول می‌کند و دشمنان انسانیت از همین راه برای ضربه زدن به انسان سوءاستفاده کرده، بشریت را لکه‌دار کرده‌اند.
دشمنان انسانیت اول تفکر و اندیشه را از انسان‌ها می‌گیرند و بعد سوار بر افکار و عقل‌ها به مقصد پلید خود می‌رسند. تبلیغات گسترده ماهواره‌ها و ترویج ابتذال و مشغول کردن امت‌ها به جنگ و ستیز و .... همگی در همین راستا است که نگذارند آدمی با آرامش حاصل از صلح و دوستی بشریت به افکار و اندیشه‌ها مشغول باشند.
عزیزانم! زیاد فکر کنید و زیاد مطالعه کنید و زیاد مشورت کنید که انسانیت و حتی دین‌دار بودن و دیندار ماندن در همین تفکر و اندیشه زیاد است.
۲. تاریخ و مطالعه تاریخ و تفکر در تاریخ همان تجربه‌ای است که شما جوانان به دنبالش هستید و اگر می‌خواهید یک بار زندگی کنید تا تجربه کنید و بار دیگر زندگی کنید و تجربه‌ها را به کار گیرید، مسئولیت زندگی اولیه را گذشته‌گان بر عهده گرفته‌اند و فقط شما کافی است دمی بنشینید و تاریخ را مطالعه کنید و مطمئن باشید با تجربه‌ای سنگین زندگی خواهید کرد. زندگی بدون اشتباه و سرشار از لذت، چون صد در صد برگرفته از گذشته است و سالم.
۳. همیشه سعی کنید انسان زندگی کنید و انسانیت را در خود پرورش دهید و با اعمال و رفتار و زندگی درست خود به دیگران بیاموزید که اننسان باشند و نتیجه‌ی این انسانیت و کمک‌هاست که توفیق فهم دین را زیاد می‌کند.
۴. دین و دیندار بودن و دیندار ماندن را از راه تعقل و تفکر و اندیشه بیاموزید تا از دیندار بودن لذت ببرید و عاشقانه خداوند را بندگی کنید.
۵. در آموزه‌های کلاس سعی کردم به حکم فهم عقل و علم دین را برایتان روشن و قابل فهم کنم اما از آن‌جایی که من هم انسان بودم و ممکن الخطا، آن دسته از گفته‌هایم که با منابع دین یعنی قرآن و سنت پیامبر و اهل بیت علیهم السلام مطابقت داشته و دارند، صحیح و مابقی نظرات شخصی من بوده‌اند و ناشنیده بگیرید و حقیر را ببخشید و حلال کنید.
از اساتید و کارکنان عزیز حلالیت می‌طلبم، خدا نگهدارتان باشد.
حلالم کنید، مجید محمدی ۲۲/ ۰۹/ ۹۴ ساعت ۱۶:۳۰ دانشکده سماء (شوشتر)


جعبه ابزار