• خواندن
  • نمایش تاریخچه
  • ویرایش
 

فاطمه ترکان ترک آبادی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی اف

۱ - تولد

[ویرایش]

شهیده فاطمه ترکان ترک آبادی (۱۳۵۰/۱۰/۱۲ _ ۱۳۸۸/۰۳/۱۰) متولد روستای رستم آباد از توابع شهرستان بم در استان کرمان است. فاطمه ترکان در خانواده ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه السلام متولد شد .مادرش سکینه خانم و پدرش علی از کسبه معتمد بازار بود.

۲ - تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

فاطمه ترکان در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را تا مقطع کارشناسی در رشته حسابداری با موفقیت به پایان رساند و سپس تحصیلات خود را در حوزه علمیه مکتب نرجس زاهدان تا سطح یک ادامه داد. ایشان متاهل بودند و دارای دو فرزند بودند.

۳ - شهادت

[ویرایش]

فاطمه ترکان پس از فعالیت های بسیار و موثر سرانجام درتاریخ یکشنبه ۱۳۸۸/۰۳/۱۰ به همراه پنج نفر از همکاران مشغول انجام امور همشهریان در موسسه "قرض الحسنه بسیجیان" که خود کمک به راه اندازی شعبه خواهران آن نمودند بود که متوجه شلوغی و صدای تیر اندازی در اطراف شدند و بعد از تجمع با سنگ و اشیا شیشه های موسسه را شکسته و با خودرو به صورت وحشیانه به موسسه هجوم آورده و بعد از تیر اندازی و گاز اشک آور با بی رحمی تمام موسسه را به آتش کشیدند و آنها را به شهادت رساندند. پیکر مطهر شهید در گلزار شهدای رستم آباد واقع در ۳۰ کیلومتری شهر بم در کنار پدرشان به خاک سپردند. سلام و درود خدا بر پیکر پاک و مطهرش.


جعبه ابزار