• خواندن
  • نمایش تاریخچه
  • ویرایش
 

علی منیعات

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افتاریخ تولد : ۱۳۶۴/۰۳/۲۷
محل تولد : شادگان - خوزستان
تاریخ شهادت : ۱۳۹۳/۱۲/۲۰
محل شهادت : تکریت - عراق
وضعیت تاهل : متاهل با ۱ فرزند
محل مزار شهید : گلزار شهدای خرمشهر

فهرست مندرجات

۱ - وصیتنامه

۱ - وصیتنامه

[ویرایش]

بِسمِ رَبِّ الشُّهداءِ وَ الصِّدیقین
«مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم من یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلاً»
بعضی از مؤمنان مردانی هستند که به عهدی که با خدای خود بستند صادقانه ایستاده‌اند، بعضی پیمان خود را به آخر بردند (در راه خدا شربت شهادت را نوشیدند) و بعضی دیگر در انتظارند و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود نداده‌اند.
سال‌ها است در انتظار چنین روزی بودم که بتوانم مانند جوان‌های انقلابی و شهدای دفاع مقدس در سنگرها حضور پیدا کنم و از وطن، مقدسات و ارزش‌هایم دفاع نمایم. امروز که این فرصت برای بنده‌ی حقیر محیا شده است را غنیمت شمردم و به ندای الهی لبیک گفتم، پیامبر اکرم (ص) می‌فرماید: هر کس ندای فریادخواهی مسلمانی را بشنود و به کمک او نشتابد مسلمان نیست، آیا ندای فریادخواهی ملت‌های مظلوم و مسلمان را نمی‌شنوید. امروز روزی است که باید مسلمان بودن خود را ثابت کنم و قدرت خود را به دشمن نشان دهم.
از اینکه این راه را انتخاب کرده‌ام، ترسی ندارم بلکه افتخار می‌کنم و با تمام قدرت به سوی دشمن حرکت می‌کنم؛ همه موجودات طعم مرگ را می‌چشند و حیات ابدی منحصر به ذات اقدس خداوند متعال است، همه‌ی ما رفتنی هستیم، دیر یا زود، اما چه بهتر که زیبا برویم.
شهادت لیاقت می‌خواهد و هر کس به این توفیق الهی دست نمی‌یابد، اگر شهید شدم بدانید که لطف الهی شامل حالم شده است.
مادر مهربان و بزرگوارم از شما عذرخواهی می‌کنم که فرزندی شایسته برای شما نبوده‌ام، در حق این حقیر دعا کرده و مرا حلال کنید.
همسر عزیزم از اینکه در تحمل سختی‌های زندگی در کنارم بوده‌ای سپاسگزارم، مرا ببخش و دعایم کن. دختر نازنینم زینب خانم را به شما سپرده‌ام از این امانت گران‌بها به نحو احسن مراقبت کن.
هیچ‌وقت ناراحت نباشید از اینکه در کنار شما نیستم. من شما را اول به خداوند متعال و بعد به امام خامنه‌ای رهبر این امت اسلامی سپرده‌ام، مطمئن هستم که در حق شما کسی کوتاهی نمی‌کند.
گوش به فرمان رهبری باشید تا به پیروزی نهایی برسید.
ارادتمند شما
علی منیعات ۹۳/۴/۷جعبه ابزار