• خواندن
  • نمایش تاریخچه
  • ویرایش
 

علی عابدینی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی اف

۱ - تولد

[ویرایش]

شهید علی عابدینی (تولد ؟ _ ۱۳۹۵ سوریه) متولد شهرستان شهید پرور فریدونکنار در استان مازندران است. ایشان در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش ؟ و پدرش یوسفعلی نام داشت.

۲ - تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

علی عابدینی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع ؟ به پایان رساند .شهید بزرگوار متاهل و فرزند ؟ خانواده بود.

۳ - شهادت

[ویرایش]

علی عابدینی عضو رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و در لشکر ۲۵ کربلا و در رسته پیاده به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۹۵/۲/۱۷ هجری شمسی در منطقه خان طومان / سوریه شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. مزار وی در روستی فرم زادگاهش واقع شده است. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


۴ - وصیتنامه

[ویرایش]

من علی عابدینی، یک گنه کار خاطی که اگر لطف خداوند نبود و ستار العیوب بودنش نبود رسوای زمانه بودم، ولی لطف خدا شامل حالمان شد. دوستان از خدا بترسید و به یاد او باشید.کاری که من کمتر انجام دادم و شرمنده‌ام. پدر جان برایم دعا کن و از عمو علی اصغر بخواه که مرا شفاعت کند تا شاید مورد لطف خدا قرار گیرم. همسرم به تو هم سفارش می‌کنم کمی آرام باش و امیر محمد را خوب تربیت کن. دیگر عرض خاصی ندارم. دوستان و آشنایان و فامیل مرا حلال کنید و ببخشید.
یا خدایا
(علی عابدینی یک روز قبل از حرکت به سمت سوریه)
آبان ۱۳۹۴
جعبه ابزار