• خواندن
  • نمایش تاریخچه
  • ویرایش
 

علی اصغر شیردل

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افتاریخ تولد : ۱۳۵۷/۰۳/۰۳
محل تولد : تهران
تاریخ شهادت : ۱۳۹۴/۰۲/۳۰
محل شهادت : تدمر - سوریه
وضعیت تاهل : متاهل با ۱ فرزند
محل مزار شهید : بهشت زهرا (س)


فهرست مندرجات

۱ - وصیتنامه

۱ - وصیتنامه

[ویرایش]

بسم‌ الله الرحمن الرحیم
اشهد ان لااله الا الله اشهد ان محمد رسول الله و اشهدا ان علی ولی الله
بعد از عرض سلام و‌احترام خدمت اقا امام زمان (عج)، چند نکته‌ای را خدمت خانواده ی عزیزم عرض می‌نمایم:
باتوجه به شرایط کنونی و آغاز جنگ در سرزمین‌هایی که برای ما شیعیان دارای اهمیت خاصی از لحاظ قداست است و باتوجه به بیم بی حرمتی و تخریب این اماکن مقدس توسط دشمنان اسلام، تصمیم گرفتم تا با حضور در این اماکن نسبت به ادای دین هر چند ناچیز و کوچک اقدام نمایم تا شاید در دنیا و آخرت شرمسار خاندان رسول الله (ص) نباشم.
و در صورتی که لایق باشم به شعار کلنا عباسک یا زینب جامه‌ عمل بپوشانم و امیدوارم این لیاقت را در دنیا و آخرت بر اساس نظر ایشان کسب نمایم.
و این نکته را لازم به یاداوری می‌دانم که این انتخاب کاملا از روی عقل و براساس باورهای دینی من شکل گرفته و هیچ شخص و یا عامل دیگری در تصمیم گیری من دخیل نبوده است.
پدرومادرم عزیزم؛ هر آنچه در دنیا از لحاظ معنوی و معرفتی کسب نمودم را مدیون رزق حلال و تربیت اسلامی شما عزیزان هستم و می‌دانم که هیچگاه و هیچگاه نمی‌توانم حتی لحظه‌ای جبران زحمات شما را نمایم.
از صمیم قلب از شما سپاسگزارم و عاجزانه خواهشمندم مرا عفو نمایید و اشتباهات و قصور مرا از روی جهل و نادانی بدانید و حتی زمانی که بین شما نیستم نیز مرا از دعای خیر فراوان خود محروم ننمایید. که درواقع وقتی بین شما نیستم بیشتر از قبل به دعای خیر شما نیازمندم.
خواهران عزیزم شما نیز مرا حلال نمایید و همواره به یاد داشته باشید که محتاج دعای خیر شما عزیزان هستم.
مادر، پدر‌ و خواهران عزیزم؛ هیچگاه بابت نبود من هیچ شخص و یا هیچ ارگان و سازمانی را مقصر ندانید و با صبر زینب گونه مرا در راهی که انتخاب کردم یاری نمایید و همانطور که بالا یاداوری کردم این انتخاب براساس احساس تکلیف و ادای دین به خاندان رسول الله صورت گرفته است.
همیشه در تمام اوقات صبر پیشه کنید و با ذکر، نام و یاد خدا به آرامش قلبی و روحی برسید و هرگاه عرصه بر شما بسیار تنگ شد همیشه یاد این مطالب باشید که لا یوم کَیومِکَ یاابا عبدالله (ع) ،همیشه عاشورا و وقایع آن را به یاد داشته باشید.
آنوقت خواهید دید که هیچ روزی مانند عاشورا نیست و هیچ مصائبی بالاتر از مصائب عاشورا نیست.
پس گریه و شیون را در حد معمول و معقول انجام دهید. مبادا با گریه و شیون به خود آسیبی برسانید که نه تنها باعث آرامش من نمی‌شود بلکه روح مرا نیز آزرده خواهد کرد.
مبادا با گریه و‌شیون خارج از حد و غیرمعقول باعث شادی و دشمنان اسلام شوید. همانطور که گفتم حضرت زینب (س) را الگوی خود قرار دهید.
همسر عزیزم؛ در طول مدت زندگی مشترکمان فراز و‌نشیب های فراوانی را باهم طی کردیم. از آغاز، هدفمان ساختن زندگی مشترک بود. در تمام سالهای زندگی سعی کرده ام عشقم را با تمام وجود به شما هدیه نمایم، اما شما می‌دانید که انسان کامل فقط معصومین هستند.
در طول این مسیر بنده قصورات فراوانی را نسبت به شما داشتم، عاجزانه خواهشمندم مرا حلال نمایید و حتما برای من همیشه دعای خیر نمایید.
و اما پسر عزیزم امیرعلی جان؛ شاید شما این مرقومه را سالها بعد بخوانی، اما اکنون به سنی رسیده ای که قادر به خواندن هستی.
بدان که تمام وجود و هستی من شما هستی. حتی زمانی که در کنار شما نیستم اعمال، رفتار و احساسات شما را درک خواهم کرد.
پسرعزیزم، شما را به انجام سه عمل براساس فرمایش رهبری توصیه می‌کنم، درطول زندگی همیشه تحصیل، تهذیب و ورزش را سرلوحه امور خود قرار بده و هر سه را به طور همزمان تقویت کن، اعمال واجب شرعی را هیچگاه ترک نکن و اعمال مستحبی را به حد توان انجام بده.
به معصومین (ع) به ویژه اقا امام حسین (ع) عنایت ویژه ای داشته باش، هیچگاه خود را خارج از محضر آقا امام زمان (عج) فرض نکن، تمام عرایض و شکوه هایت را به محضر ایشان ببر و این را بدان که تا حرکت نکنی برکت جاری نمی‌شود. دعا و روزه و نماز به جای خود، اما تا وقتی وارد میدان نشوی اعمال فوق موثر نخواهد بود.
در رابطه با تحصیل سعی کن عالی ترین مدارج را کسب نمایی (در رشته مورد علاقه ات) و شغلی را انتخاب نمایی که مرتبط با تحصیلات باشد، که بهترین علم علمی است که همراه با عمل باشد. که خیر دنیا و آخرت در این امر است.
در رابطه با ورزش، حتما یک رشته ورزشی را مخصوصا شنا را به طور کامل بیاموز که صحت جسم در انجام ورزش مداوم است و اسلام نیز نگاه ویژه‌ای به شنا دارد. هیچگاه به مادرت بی احترامی نکن. اوامر او را انجام بده و همواره خود را فرزند او بدان نه بیشتر از آن. رمز موفقیت، استمرار و تلاش و پشتکار است. در امور فوق، پشتکار داشته باش تا بعد از سال‌ها بتوانی نتیجه آن را ببینی. همانطور که گفتم حتی اگر در کنار شما نباشم، اعمال، رفتار و احساسات شما را درک می‌کنم. پسرم همواره به یاد من باش و مرا از دعای خیرت محروم نکن.
خانواده عزیزم (پدر، مادر، خواهران، همسر و پسرم)؛ مجددا شما را به صبر دعوت می‌کنم و از شما می‌خواهم که با صبر خود مرا در راهی که انتخاب کردم یاری نمایید. با صبرتان باعث آرامش روحی من می‌شوید.
پدر بزرگوارم؛ از شما خواهشمندم از همکاران، دوستان و اقوام برای من حلالیت بطلبید و در صورتی که دینی دارم از طرف من ادا نمائید.
در بین همکاران من طلب مغفرت و حلالیت نمائید.
خواهران عزیزم؛ شما نیز از همسرانتان و خانواده خود برای من حلالیت طلب نمائید و در صورت داشتن دینی مراتب را به پدرم منتقل نمائید تا ایشان ادا نمایند.
همسرعزیزم؛ شما نیز در خانواده خود برای من حلالیت طلب نمایید و طلب مغفرت و بخشودگی نمایید و درصورت داشتن دینی مراتب را به پدرم منتقل نمایید تا ایشان از طرف من ادا نمایید.
۱۳/۱/۹۴
علی اصغر شیردل
جعبه ابزار