• خواندن
  • نمایش تاریخچه
  • ویرایش
 

سعید خواجه صالحانی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی اف

۱ - تولد

[ویرایش]

شهید سعید خواجه صالحانی (۱۳۶۸/۱/۸ تهران _ ۱۳۹۶/۱/۴ سوریه) ایشان در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش عصمت خواجوند صالحانی و پدرش عبدالله نام داشت.

۲ - تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

سعید خواجه صالحانی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع ؟ به پایان رساند .شهید بزرگوار مجرد و فرزند ؟ خانواده بود.

۳ - شهادت

[ویرایش]

سعید خواجه صالحانی عضو رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و با مسئولیت فرمانده پایگاه بسیج سیدالشهدا شهرستان پاکدشت به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۹۶/۱/۴ هجری شمسی در منطقه استان حماه در کشور سوریه شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک این شهید عزیز پس از تشییع در گلزار شهدای ده امام شهرستان پاکدشت به خاک سپرده شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


۴ - وصیتنامه

[ویرایش]

بسم رب الشهدا و صدیقین
سلام بر ارواح پاک شهدا و امام راحل، سلام بر رهبر عزیزم سید علی، جانم فدایش، زیاد اهل قلم نیستم. انشاءالله این جهاد فی سبیل الله مقبول حق تعالی و اهل بیت علیهم السلام قرار بگیرد، از ملت و امت حزب اللهی و هموطنان عزیزم تنها خواهشی که دارم این است که پشتیبان رهبر و ولی فقیه خود باشید تا هیپ بیگانه‌ای به کشور شما آسیب نرساند. تمام دوستان و برادرای دینی عزیزم که به گردن این جانب حقیر حقی دارند انشاءالله که حلالم کنند. برای فرج و ظهور امام عصرمان امام رمان (عج) دعا کنید، مراقب حیله و نیرنگ دشمن باشید، شهدای عزیزمان به راحتی خون ندادند، امر به معروف و نهی از منکر فراموش نشود. التماس دعا
•محل دفن اینجانب به عهده پدر و مادر عزیزم می‌باشد•
سعید خواجه صالحانی ۲۳/۸/۹۵


جعبه ابزار