• خواندن
  • نمایش تاریخچه
  • ویرایش
 

روح الله طالبی اقدم

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افتاریخ تولد : ۱۳۶۵/۱۱/۲۸
محل تولد : کُشکسرای - آذربایجان شرقی
تاریخ شهادت : ۱۳۹۴/۰۸/۰۱
محل شهادت : الحمراء - حلب - سوریه
وضعیت تاهل : متاهل با ۱ فرزند
محل مزار شهید : آذربایجان شرقی - شهرستان مرند - شهرکُشکسرای - گلزار شهدا


۱ - وصیتنامه

[ویرایش]

شهادت لباس تک سایزی است که ما باید با اعمال و رفتار و اخلاص، خود را اندازه آن کنیم… ان‌شاءالله. پروردگارا من با تو عهد بستم که در دنیا به‌فرمان تو باشم. شهادت بر یگانگی و توحید تو می‌دهم که جز تو خدایی نیست. تو یگانه و بی‌همتایی تو یکتا و شریکی نداری، گواهی می‌دهم که بهشت و جهنم حق است و موجود؛ و اقرار می‌کنم که حساب‌وکتاب و میزان و صراط حق است.
خدایا تو را سپاس می‌گویم این لیاقت را به من عطا نمودی که پی به عظمت تو ببرم و حق را از باطل تشخیص دهم، آنگاه خانه و زندگی را رها کنم و به‌سوی تو هجرت نمایم و در صف رزمندگان و جهادگران راه تو حضور یابم و از مظلومان عالم دفاع کنم.
خدایا امید آن دارم که سرخی خونم، سیاهی گناهانم را غسل دهد و پاک شدن از گناه موجب آن شود که در جمع شهدای اسلام سرافکنده نباشم.
در این راه کسی من را مجبور نکرد که از پدر و مادر عزیزتر از جانم و از همسر مهربان و یار و یاور و در سختی‌ها و اقوامم چشم بپوشم، بلکه تنها برای رضای خدا و پیروی از ولایت‌فقیه و دفاع از مظلوم و نابود کردن دشمنان اسلام.

۲ - آخرین پیامک شهید قبل از حرکت به سوریه در فرودگاه

[ویرایش]

ای پویندگان راه اسلام، هرگز امام را تنها نگذارید و پیرو ولایت‌فقیه باشید. هرگز فریب منافقین و روشنفکران غرب‌زده و شرق زده را نخورید. آخرتتان را به دنیای فانی نفروشید و بدانید در آنجا می‌خواهیم به خدا در قبال خون شهدا جواب پس دهیم؛ نکند شرمنده امام حسین (ع) شویم.جعبه ابزار