• خواندن
  • نمایش تاریخچه
  • ویرایش
 

رضا ملایی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افتاریخ تولد : ۱۳۳۶/۰۱/۰۵
محل تولد : استان کرمان – شهرستان جیرفت – روستای چاه‌نصیر
تاریخ شهادت : ۱۳۹۴/۰۹/۱۰
محل شهادت : سوریه – استان حلب – شهرک استراتژیک العیس
وضعیت تاهل : متاهل با ۷ فرزند
محل مزار شهید : استان خوزستان – شهرستان آغاجاری – گلزار شهداء


فهرست مندرجات

۱ - وصیتنامه

۱ - وصیتنامه

[ویرایش]

بسم‌الله الرحمن الرحیم
إِنَّ ‌الله یُحِبُّ الَّذینَ یُقاتِلونَ فی سَبیلِهِ صَفًّا کَأَنَّهُم بُنیانٌ مَرصوصٌ
خداوند کسانی را دوست می‌دارد که در راه او پیکار می‌کنند گوئی بنایی آهنین‌اند
سوره مبارکه‌ی الصف، آیه ۴

اینجانب رضا ملائی فرزند ابراهیم شهادت می‌دهم که أَشْهَدُ أَنْ لا إِلَهَ إِلاَّ اللهُ، أَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّداً رَسوُلُ‌الله، أَشْهَدُ أَنَّ عَلِیّاً وَلِیُّ‌الله و اعتقاد راسخ به چهارده معصوم، محمد‌المصطفی‌(ص)، علی‌المرتضی‌(ع)، فاطمه‌الزهرا (س)، حسن‌المجتبی‌(ع)، حسین‌الشهید‌(ع)، علی‌السجاد‌(ع)، محمدا‌لباقر‌(ع)، جعفر‌الصادق‌(ع)، موسی‌الکاظم‌(ع)، علی‌الرضا‌(ع)، محمد‌الجواد (ع)، علی‌الهادی‌(ع)، حسن‌العسکری‌(ع)، حجه‌المهدی‌(عج) دارم، از خداوند می‌خواهم زندگی مرا حداقل، مانند زندگی محمد و آل‌محمد‌(ص) بگردان و مرگ من را مانند، مرگ محمد‌(ص) قرار دهد.
اینجانب به‌عنوان یک سرباز ولایت، از خداوند، می‌خواهم به‌عنوان سرباز ولایت قرار دهد، از همسر و فرزندانم، می‌خواهم که پیرو خط ولایت بوده و گوش به فرمان ولایت باشید و مسئولین محترم گوش به فرمان ولایت باشند تا اینکه به نظام و مملکت آسیبی نرسد و وحدت و اتحاد را در این بحران زمان داشته باشند، وگرنه بزرگ‌ترین آسیب و آفت است.
یا اَباعَبْدِاللَّهِ اِنّی سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ وَ حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُمْ اِلی یَوْمِ الْقِیامَه، ای ابا‌عبدالله من جدا آشتیم، با کسی که با شما آشتی است و دشمنم با کسی که با شما دشمن است تا روز قیامت، بنابراین دین مقدس اسلام حد و مرزی ندارد و از این بابت این مسیر را انتخاب نمودم و حال بایستی که بصیرت داشته باشیم. شمر زمانه آمریکا و اسرائیل و خائنین اسلام (عربستان) ماهیتشان را مشخص نموده‌اند. از فرزندانم می‌خواهم که بنده در حق شما پدری نکردم مرا حلال نمایید. از همسرم می‌خواهم اگر در حق شما کوتاهی کردم حلال نمایید. از برادرم و دوستانم و بچه‌های برادرانم که در حق شما برادری و پدری نکردم، مرا مورد عفو قرار دهید. از عروس‌هایم می‌خواهم به بزرگواری خودشان اگر برخوردی و حرکتی و کلامی که باعث ناراحتی شما گردیده عفو و حلال نمایید و از شما می‌خواهم در مصیبت امام حسین (علیه السلام) و حضرت زینب (سلام الله علیه) را به یاد داشته باشند؛ که در این سفر کربلا چه مصیبتی کشیدند و چه سختی‌ها را متحمل شدند. انتظار است که گریه نکنید و لباس سیاه به تن نکنید و در مصیبت صبور باشید؛ و از شما فرزندانم می‌خواهم که از مردم بزرگوار که از نظر معنوی (غیبت، تهمت، بی‌عدالتی و...) از جانب، اینجانب نسبت به آنان شده است، به حق پنج تن آل عبا این بنده حقیر را عفو و حلال نمایید و چنانچه طلب مادی دارند، به فرزند ارشدم نواب مراجعه نمایند که ادای دین گردد. بر سر سنگ قبرم حک نمایید، شهید راه کربلا – مدافع حرم

السلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته
بنده حقیر رضا ملائی
۲۶/ ۰۸/ ۱۳۹۴
جعبه ابزار