• خواندن
  • نمایش تاریخچه
  • ویرایش
 

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افشعار خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار که بیشتر جنبه دعا داشت و در بین مردم ایران و حتی در وصیتنامه شهدا مکرر مورد استفاده قرار گرفته دعایی بسیار بجا و شایسته است و مبنای قرانی و روایی دارد. شکل دیگر این دعا به صورت : خدایا تا ظهور دولت یار خمینی را برای ما نگهدار قرائت می شد.


۱ - ارتقا شعار

[ویرایش]

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرما
این شعار پس از رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی ارتقا یافت و به "خدایا خدایا تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرما" تغییر پیدا کرد. ارتقا یافت !! چرا که مردمی که سال ها برای جان امام عزیزشان خمینی کبیر دعا می کردند و ارادت و قدرشناسی خویش را نسبت رهبرشان نشان می دادند با رحلت پیر و مرادشان، برای میراث و تفکری که از رهبرشان به یادگار مانده بود یعنی انقلاب و نهضتی که امام بنیان گذاشت دعا می کنند. این دعا به بزرگی شخصیت امام خمینی نیز اشاره دارد زیرا وقتی شخصی وفات یافت یا اندیشه اش باقی میماند و یا اندیشه و تفکرش نیز با جسمش در زمان وفات از بین میرود. لذا وقتی مردمی از تفکر رهبرشان اینگونه دفاع میکنند نشان دهنده بزرگی آن شخصیت است.

۲ - امام زمان مبنای حکومت اسلامی

[ویرایش]

کُلُّ رَایَةٍ تُرْفَعُ قَبْلَ قِیَامِ الْقَائِمِ فَصَاحِبُهَا طَاغُوتٌ یُعْبَدُ مِنْ دُونِ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ
کلینی در کافی از ابو بصیر از حضرت صادق علیه السّلام روایت نموده که فرمود:هر پرچمی پیش از قیام قائم برافراشته شود صاحب آن پرچم بتی است و غیر خدا را اطاعت کرده‌اند

"رایة" به معنای پرچم است و "رفع رایة" کنایه از اعلان جنگ با نظام موجودِ حاکم است. "صاحب پرچم‌" همان رهبر قیام است که مردم را به یاری می‌طلبد. "طاغوت"، نیز یعنی فرد ستمگر و متجاوزی که به حریم خدا تجاوز می‌کند و مردم را به خود می‌خواند که حاکمیت او را بپذیرند و منظور از "قبل قیام القائم" نیز دوران عصر غیبت است. با توجه به الفاظ روایت، می‌توان دریافت، پیش از قیام امام موعود عده‌ای با شعار نجات انسان، مردم را به سوی خود فرا می‌خوانند. اینان، طاغوتند که مردم را از راه الهی به سوی خود منحرف می‌کنند؛ ازاین‌رو، اگر فرد عادل و پرهیزکاری که نور ایمان و تقوا در تمام زندگانیش نورافشانی کرده، به پاخیزد و مردم را به سوی دین خدا و زمینه‌سازی برای ظهور امام مهدی علیه‌السلام فراخواند، از موضوع روایت اساساً خارج است.

یعنی باید حکومت تشکیل بدهی به شرطی که برای رسیدن به امام زمان (عج) باشد.انقلاب اسلامی ایران اگر روزی به این سمت رفت که فقط جمهوری اسلامی باشد و دیگر امام زمان (عج) مبنا نباشد قطعا نابود می شود. اما اگر سر این شعار که " خدایا خدایا تا انقلاب مهدی از نهضت خمینی محافظت بفرما " بماند و همین طور استکبار ستیز باشد، و جلوی یزیدیان زمان مخصوصا آمریکا و صهیونیست ایستاد، می جنگد و کوتاه نمی آید. این موقع است که انقلاب ما به ظهور حضرت ختم می شود. و گرنه هیچ اتفاقی نمی افتد، سه هزار سال هم که بگذرد ظهوری شکل نمی گیرد.اگر قرار بود خدا همین طوری امام زمان (عج) را بفرستد، هزار سال پیش می فرستاد.


رده‌های این صفحه : فهرست شعارها
جعبه ابزار