• خواندن
  • نمایش تاریخچه
  • ویرایش
 

حمیدرضا انصاری

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افتاریخ تولد : ۱۳۴۸/۰۵/۰۱
محل تولد : اراک - استان مرکزی
تاریخ شهادت : ۱۳۹۴/۱۱/۲۸
محل شهادت : تل قرین - درعا - سوریه
وضعیت تاهل : متاهل با ۲ فرزند
محل مزار شهید : اراک - بهشت زهرا (س) - قطعه۱۰ - ردیف ۸ - شماره ۱۳


فهرست مندرجات

۱ - وصیتنامه

۱ - وصیتنامه

[ویرایش]

بسمه تعالی
از همه دوستان و آشنایان درخواست حلالیت دارم و امیدوارم بنده حقیر را عفو‌ بفرمایید. در نماز شب همیشه برای آنهایی که تقصیری از ناحیه من متوجه آنان شده است، دعا کرده ام خداوند ان شالله مرا ببخشد. هرکس خواست خداوند را خشنود نماید مرا عفو نماید تا خداوند نیز جبران نماید...
بهترین روزهای زندگی من زمانی بود که در جبهه و پس از آن در مناطق عملیاتی بوده ام. بعد از آن هم بهترین اوقات را در مسجد سپری نمودم هرچند آدم موفقی نبودم ولی خدا را شکر می کنم اندوخته مالی از این دوران برداشت نکردم و همیشه به فکر پیشرفت دیگران بوده ام.
در مسجد همیشه سعی داشتم سنگری خوب با رزمندگانی مقاوم آماده دفاع از انقلاب و اسلام مهیا نمایم و امیدوارم همه ی افراد قصورات حقیر را ببخشند و برایم دعای خیر نمایند.
همه را سفارش به نماز، معنویت، پیروی از حق، دفاع از انقلاب اسلامی و پیروی محض از ولایت فقیه می نمایم.
سلام مرا به رهبر عزیزم برسانید و به ایشان عرض کنید فلانی رزمنده کوچکی برای شما بود و دلش می خواست کاری کند.
به عزیزانی که توفیق جهاد در راه خدا نصیبشان می شود التماس می کنم که در صحنه های نبرد مرا هم یاد کنند.
به عزیزانی که ظهور را درک می کنند و توفیق دیدار حضرت ولی عصر (عج) نصیبشان می شود ملتمسانه عرض می کنم که سلام مرا به آن حضرت برسانند.
آرزو دارم آن حضرت روحی له الفداء وقتی از کنار قبرستان می گذرند فاتحه ای نثار اهل قبور نمایند شاید حقیر هم مشمول آن رحمت قرار گیرم.
مرگ دست خداست، همه روزی می آیند و روزی می روند خوشا به حال آنانکه با شهادت در راه خدا به جوار رحمت حق می پیوندند.
امیدوارم همسرم و فرزندانم حجاب و عفاف را سرلوحه زندگی قرار داده و باعث سرافرازی دین و نظام مقدس جمهوری اسلامی شوند.
به فرزندانم صبر و صراط مستقیم را که همانا پاکدامنی و پیروی از حضرت زهرا (س) است توصیه می کنم و از آنها می خواهم گوش به فرمان مادر باشند و در راه ولایت، در همه ی صحنه های دفاع از اسلام و انقلاب حاضر شوند.
لذت غلامی و نوکری خانم حضرت رقیه (س) و حضرت زینب (س) کم گیر می آید. امیدوارم این بزرگواران این قلیل خدمت را از من قبول نمایند. هرچند بیش از هفتادوپنج روز است که اینجا هستم و خانواده ام را ندیده ام. اما می دانم افراد بسیاری وضعشان از من بدتر است و مدتهاست نتوانسته اند حتی به منزل تلفن بزنند. بنابراین از خدا می خواهم به همه ی این نیروهای مدافع حرم پیروزی عنایت نماید ان شاءالله
خداوندا، ای مهربان، ای غفار، ای کسی که در همه حال مرا یاری نمودی، ای خدایی که عطا نمودی به اندک بندگی من، توفیقات را. ای خدایی که مسیر را برایم روشن نمودی. ای خدایی که به من عنایت نمودی تا جزء مجاهدین در راهت باشم از تو می خواهم مرا به خاطر خطاها و تقصیرات ببخشی و با لطف و مهربانی خودت با من رفتار کنی.
خدایا دیدن چهره ی مظلوم و معصوم خانواده ام و عزیزانم خیلی برایم لذت بخش است، اما می دانم فرصت طلایی خدمت به اهل بیت (ص) به این آسانی ها پیش نمی آید. خدایا می دانم که عمرم روزی تمام می شود و حسرت شهادت را می خورم پس از تو می خواهم این نعمت را از من نگیری و من با لباس رزمندگی و خونین به سویت پرواز کنم تا بلکه خجالت زده شهدا و سایر عزیزانی که امیدشان به ماها است نباشیم.
خدایا اگر تو مرا محروم نمایی چه کسی مرا روزی می دهد، پس روزیم شهادت نما که سخت به آن محتاج مشتاقم. خدایا اگر تو مرا ذلیل کنی چه کسی مرا یاری می کند پس مرا یاری کن تا در رکاب سربازان مدافع حرم خوب باشم و سخاوتمند شوم.
خدایا بارها این فرازهای مناجات شعبانیه را زمزمه نمودم که اگر تو مرا به جرمم بگیری من تو را به عفوت می گیرم و اگر تو مرا به گناهانم بگیری من تو را به عفوت می گیرم و در آن دنیا با صدای بلند صدا میزنم من تو را و اهل بیت (س) را دوست داشته ام هرچند بنده خوبی نبوده ام.
از همه دوستان و آشنایان و اقوام و آنهایی که مرا می شناسند حلالیت می طلبم، امیدوارم مرا به خاطر رضای خدا ببخشید در نمازهایم برای همه دعا کرده ام امیدوارم همه مرا ببخشند.
از همسر و فرزندانم عذرخواهی می کنم، همیشه تلاش کردم لقمه حلال برایشان بیاورم نمی دانم موفق بوده ام یانه ولی خیلی مواظبت نمودم. لذا در این راه پر پیچ و خم خیلی خانواده ام سختی کشیده اند امید است خداوند به آنها بهترین ها را عطا نماید.
عزیزانم فرزندانم فاطمه و ریحانه، من شما را خیلی دوست داشته و دارم و ندیدن شما برای یک روز هم آزار دهنده است اما نمی توانستم در پیش شما باشم تا دشمنان اهل بیت (س) به حرم حضرت رقیه اهانت کنند، نمی توانستم در آینده پاسخگو باشم که در این روزگار چرا کاری نکرده ام. فکر می کنم یاری امام حسین (ع) با دفاع از حرم خواهر و دردانه او یکی باشد. بنابراین دوست دارم شما مرا با افتخار یاد کنید و بر مصائب و سه ساله کربلا گریه نمایید. همیشه به یادتان هستم و در کنار شما. با کارهای خوبتان و نماز و حجاب مرا خوشحال کنید.جعبه ابزار