• خواندن
  • نمایش تاریخچه
  • ویرایش
 

بتول مطهری

ذخیره مقاله با فرمت پی دی اف

۱ - تولد

[ویرایش]

شهیده بتول مطهری متولد ۱۳۶۲/۰۳/۲۳ از استان همدان است. بتول مطهری در خانواده ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه السلام متولد شد.مادرش؟ و پدرش حاج علی مطهری نام داشت.

۲ - تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

بتول مطهری در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت تحصیلاتش را تا مقطع مهندسی آبیاری کشاورزی با موفقیت به پایان رساند .و سپس تحصیلات خود را در حوزه علمیه جامعه الزهرای قم تا سطح یک ادامه داد.شهیده متاهل بوده و ثمره زندگی ایشان سید محمد علی و فرزندی که آن را باردار بودند .

۳ - شهادت

[ویرایش]

بتول مطهری بانوی بسیجی و فعال در امور فرهنگی بود و پس از ازدواج با شهید حجت الاسلام والمسلمین سید رضا بطحایی طلبه ای از گلپایگان ، به نجف اشرف هجرت کردند که پس از زیارت امام حسن عسگری در تاریخ ۱۳۶۲/۳/۲۳مصادف با سیزدهم شعبان ۱۴۳۵ هنگام عزیمت به نجف متوجه می شوند که حرم مطهر در محاصره داعش است و تیر اندازی و انفجارهایی از اطراف به گوش می رسد که خودرو ایشان بر اثر اصابت گلوله خمپاره مچاله شده و کاملا سوخته و خانواده بطحایی متلاشی شده و باقی مانده پیکر مطهر این خانواده شهید حریم آل الله در قبرستان وادی السلام مقابل آرامگاه شهید ذوالفقاری به خاک سپرده شده .
سلام و درود خدا بر پیکر پاک و مطهرشان.

جعبه ابزار