• خواندن
  • نمایش تاریخچه
  • ویرایش
 

اسماعیل غلامی یاراحمدی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افتاریخ تولد : ۱۳۵۹/۱۰/۱۲
محل تولد : خرم آباد - لرستان
تاریخ شهادت : ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
محل شهادت : سوریه
وضعیت تاهل : متاهل با ۲ فرزند
محل مزار شهید : لرستان - خرم آباد - آرامستان صالحین - قطعه شهدای کرامت


فهرست مندرجات

۱ - وصیتنامه

۱ - وصیتنامه

[ویرایش]

«بسمه‌تعالی»
مورخه‌ی ۱۳۹۲/۱۱/۱۰
این‌جانب اسماعیل غلامی یاراحمدی فرزند علی مصطفی در کمال صحت و سلامت جسمی و روحی این وصیت‌نامه را می‌نویسم. به خانواده عزیز و گرامی خودم و جهت اطلاع دوستان و آشنایان محترم از پدر و مادر برادران و خواهر و همسرم عاجزانه خواهشمندم که در فراقم بی‌تابی نکنند و تا می‌توانند راضی به رضای حضرت حق‌تعالی باشند که هرکس روزی طعم مرگ را خواهد چشید. دنیا همچنان که خداوند در قرآن و توسط پیامبران و امامان به تکرار فراوان گفته بازیچه‌ای بیش نیست فقط به اذن خداوند موجبات امتحان ما و نشان دادن خوبی یا بدی‌مان را فراهم می‌کند تا در این آشفته‌بازار بیهوده محک خورده و نشان دهیم که تا چه اندازه به معرفت حقیقی نزدیک یا خدایی نکرده از آن دوریم ان‌شاءالله که مورد رحمت و بخشش بیکران خالق یکتا باشیم.
و از همگی شما عزیزان می‌خواهم که قدر یکدیگر را بیشتر از پیش بدانید و سعی کنید که باعث آرامش خاطر هم باشید یاد خدا را هرگز فراموش نکنید و تمام توان خود را جهت آسایش خانواده‌مان خرج کنید.
بنده تا جایی که در توانم بود و هر کاری که برای هرکدامتان از دستم برمی‌آمد انجام دادم اگر هم به نظر شما عزیزان کوتاهی صورت گرفته به بزرگی خودتان ببخشید. ولی خودم سعی کردم که هیچ انتظاری از شما نداشته باشم جز اینکه از من راضی باشید و اگر هم برایتان مقدور است حلالم کنید و حقتان را بر من ببخشید چون من از شما بزرگ‌تر بودم مسئولیتم هم بیشتر بود.
ولی دوست داشتم حتی یک‌بار هم که شده مثل دیگر اعضای خانواده در سختی‌ها و مشکلات فراوانی که باهم داشتیم تا می‌توانستم گریه می‌کردم اما همیشه بغض خود را فروخوردم تا شاید موجب آرامش تک‌تکتان گردم و بتوانم به‌قول‌معروف دل‌داری‌تان دهم بگذریم که دنیا همین است و بس فقط حسرت.
حسرت روزگار رفته که هزاران بار می‌توانستیم از این بهتر باشیم باخداتر باشیم بی‌گناه‌تر باشیم مهربان‌تر باشیم باگذشت تر باشیم بنده از همگی شما عزیزان عزیزم پدر مادر برادران خواهر و همسرم راضی راضی‌ام و اگر حقی از من به گردن شماست حلالتان باشد امیدوارم که خداوند کریم هم راضی باشد.
از بقیه‌ی اقوام و آشنایان هم همین‌طور و اگر حقی هم به گردن هرکدامشان دارم حلالشان باشد امید خداوند رحیم هم حلال کند فقط از شما می‌خواهم که از تمامی کسانی که بنده را می‌شناسند برایم حلالت کامل بگیرند ان‌شاءالله که پروردگار هم حلال کند همگی‌مان را.
سفارش بسیار دارم به پدر و مادرمان که با تمام وجود گرمتان مواظب هر دو چشمانم فاطمه و فاطیمای عزیزم باشند. که ناراحتی‌شان برایم قابل‌تحمل نیست حتی در آن دنیا.
و سفارش بسیار دارم به همسر عزیزم که با تمام وجود گرمش مواظب پدر و مادر و فاطیمایمان باشد.
به شما برادران گرامی می‌گویم که شما هم با تمام وجودتان از پدر و مادر مراقبت کنید که ثواب دنیا و آخرت است و بدانید که هیچ ناراحتی از شما ندارم و اگر موجب ناراحتی‌تان شدم چه خودم چه زن و فرزندم ما را ببخشید و حلال کنید.
خواهر عزیزم مواظب ایلیای دایی باش و از پدر و مادر نگهداری کن و نمازت را بخوان و مراقب زندگی‌ات باش بدان که ازت بسیار راضی و خوشنودم مرا حلال کن.
اگر به زیر سایه لطف و کرامت حق‌تعالی در رحمتش به رویم باز شد و به فیض شهادت نائل شدم همگی‌مان باید شکرگزار فراوان و دائم رحمانیت بیکران خداوند باشیم که چنین نعمت بزرگی که از نعمت‌های آسمانی‌اش است که باریدن گرفته و شامل حالمان شده.
تا می‌توانید سرافراز باشید که مورد لطف لطیف به کرار قرارگرفته و می‌گویم که نوربخشش و رحمتش عالم را فراگرفته آرزوی توفیق روزافزون در سایه کرامت کریم را برای همگی‌مان از خالق هستی خواستارم.
و در آخر بنده از مال دنیا بهره‌ای ندارم ولی هرچه هست به رضای خداوند قادر و توانا راضی‌ام که طبق قانون پروردگار عادل همان‌طوری که در قرآن فرموده همان‌گونه بین بازماندگان تقسیم گردد و دعای عظیم الشان نادعلی را هیچ موقع فراموش نکنید و اگر توانستید برای من هم بخوانید و تا می‌توانیم در حق همدیگر دعا کنیم.
یا علی مدد.
التماس دعا و با آرزوی دیدار به لطف رحمان
اسماعیل غلامی یاراحمدی
۱۳۹۲/۱۱/۱۰جعبه ابزار