یدالله معافی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افیدالله معافی در سال چهارم جنگ تحمیلی و در بیست سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید یدالله معافی (۱۳۴۲ برگه _ ۱۳۶۲ مهران) متولد روستای زیبای برگه شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. یدالله معافی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش نرگس محمودی و پدرش کرمعلی نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

یدالله معافی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع اول راهنمایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار در سال/۱۳۶۰ ازدواج نمود و فرزند دوم خانواده بود.


شهادت

[ویرایش]

یدالله معافی سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که در ۱۳۶۲/۱۱/۰۷ هجری شمسی در منطقه مهران شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. شهید معافی پس از تشییع در زادگاهش برگه دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید معافی

[ویرایش]

...ای صاحب اختیار مومنان؛ ای نهایت آرزوهای عارفان؛ ای فریاد رس فریاد خواهان و ای خدای جهانیان گواه باش در این دنیا به ظاهر در تنهایی زیستم ولی تو را بهترین دوست آرمانها و عشق ها یافتم پس مرا به سوی خودت فراخوان شاهد باش که از تمامی مظاهر مادی بریدم تا به تو بپیوندم خدایا شاهد باش به عشق تو در مسیر تو حرکت کردم و فقط پیوستن به تو را انتظار دارم...
می خواهم شهید شوم تا اگر زنده بودنم موجب رشد دیگران نشد خونم بتواند این موضوع را جبران کند و درخت انقلاب را آبیاری نماید. می خواهم شهید شوم تا خونم به امام علی و امام حسین ع گواهی دهد که رهرو راهشان بوده ام... اما شما برادران عزیزم در سنگر علم و مدرسه بکوشید و درستان را با هدف والای اسلامی بخوانید... و شما خواهران عزیزم بهترین و برنده ترین سلاح شما ایمان و حجاب کامل است...جعبه ابزار