یدالله دوستدار

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افیدالله دوستدار در سال چهارم جنگ تحمیلی و در بیست سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید یدالله دوستدار (۱۳۴۲ سوربن _ ۱۳۶۳ پاسگاه زید) متولد روستای زیبای سوربن شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. یدالله دوستدار در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش مرضیه دوستدار و پدرش یعقوب نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

یدالله دوستدار در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع اول راهنمایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند سوم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

یدالله دوستدار سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده و در لشکر ۷۷ خراسان به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۳/۰۱/۰۱ هجری شمسی در پاسگاه زید شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید یدالله دوستدار در مورخه ۱۳۶۳/۰۱/۰۶ تشییع و در امامزاده محمد سوربن دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید دوستدار

[ویرایش]

... مادرم امیدوارم بعد از من در موقع عبادت از درگاه خداوند برایم طلب بخشش کرده و از خداوند بخواهی شهیدی که برای بار ور شدن انقلاب اسلامی داده ای و این قربانی ناقابل که در راه ولایت فقیه داده ای قبول نماید... وصیتم به شما برادران عزیزم این است که بعد از اینکه خبر شهادتم را شنیدید ترس و وحشت در بین شما رسوخ نکند بلکه باید خوشحال باشید و راه شهیدانمان را دنبال کنید...وصیتم به خواهرانم این است که در هر شرایطی حجاب اسلامی را رعایت کنید چونکه حجاب شما بالاتر از خون شهیدان است و مانند زینب زندگی کنید و نگذارید دشمنان اسلام به جمهوری اسلامی صدمه وارد آورند و هرگز امام امت را تنها نگذارید... به امید پیروزی نهایی سربازان اسلام بر کفر جهانی.
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدارجعبه ابزار