یحیی قلی پور

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افیحیی قلی پور در سال دوم جنگ تحمیلی و در هفده سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید یحیی قلی پور (۱۳۴۲ لالیم _ ۱۳۶۰ گیلانغرب) متولد روستای زیبای لالیم شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. یحیی قلی پور در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش هاجر یوسفی و پدرش اصغر نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

یحیی قلی پور در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع سوم راهنمایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند اول خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

یحیی قلی پور در عضویت بسیجی به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۰/۰۹/۲۲ هجری شمسی در گیلانغرب در عملیات مطلع الفجر شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. شهید قلی پور در مورخه ۱۳۶۰/۰۹/۲۴ تشییع و در زادگاهش لالیم دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید قلی پور

[ویرایش]

... برای پایداری کشورم و حفظ قران و لبیک به ندای هل من ناصر ینصرنی امام به جبهه های جنگ اعزام می شوم و امیدوارم که بتوانم پیش خدای بزرگ سربلند باشم و بتوانم علیه دشمنان اسلام و قران بجنگم و انها را از سرزمین اسلامی و خاک کشورم بیرون کنم... بنده اعلام می دارم که سخنان امام بزرگوار را گوش دهید و از تمام ملت غیور ایران تقاضا دارم راه شهیدان را ادامه دهند...جعبه ابزار