مرتضی بابازاده

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افمرتضی بابازاده در سال چهارم جنگ تحمیلی و در پانزده سالگی به شهادت رسید. برادر ایشان حسین بابازاده نیز در سال هفتم جنگ تحمیلی به شهادت رسیده است.


تولد

[ویرایش]

شهید مرتضی بابا زاده (۱۳۴۷ سورک _ ۱۳۶۳ مریوان) متولد شهر سورک از توابع شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. مرتضی بابا زاده در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش زهرا دباغی و پدرش علی اکبر نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

مرتضی بابا زاده در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع دوم دبیرستان با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند سوم خانواده بود.


شهادت

[ویرایش]

مرتضی بابا زاده در عضویت بسیجی به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۳/۰۴/۰۸ هجری شمسی در منطقه مریوان شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. مرتضی بابا زاده در مورخه ۱۳۶۳/۰۴/۱۰ تشییع و در زادگاهش سورک دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید بابازاده

[ویرایش]

قسم به اسلام و رسالت مقدس خدایی و جاویدانش؛ قسم به امام امت و فرمان منقلب کننده و معجزه آسایش؛ قسم به اراده آهنین و ایمان و عرفانش؛ قسم به فریاد الله اکبر پاسداران؛ قسم به عرق جبین رزمندگان اسلام در زیر آفتاب سوزان؛ قسم به خدا که تا آخرین قطره خون خود بر علیه دشمنان داخلی و خارجی می جنگم و از انقلاب مقدس اسلامی ایران پاسداری می کنم و تا استقرار حکومت حق و عدل در سراسر عالم و تا نابودی کامل طاغوت و شیاطین دست از مبارزه بر نخواهم داشت و خدای بزرگ بر آنچه می گویم شاهد است.

من با عهدی که با خدای خویش بسته ام وفادار خواهم ماند...جعبه ابزار