علی معافی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افعلی معافی در سال هفتم جنگ تحمیلی و در بیست و سه سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید علی معافی (۱۳۴۲ عزت الدین _ ۱۳۶۶ چزابه) متولد روستای زیبای عزت الدین شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. علی معافی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش سید رقیه علیزاده و پدرش محمد قلی نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

علی معافی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع فوق دیپلم در دانشگاه تربیت معلم شهرستان ساری با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار در سال/۱۳۶۳ ازدواج نموده و از ایشان یک فرزندِ پسر به یادگار مانده است.

شهادت

[ویرایش]

علی معافی در ۱۳۶۶/۰۱/۲۲ هجری شمسی در چزابه شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. علی معافی در مورخه ۱۳۶۶/۰۱/۳۰ تشییع و در ورکلا دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید معافی

[ویرایش]

... قبل از همه چیز شکر میکنم خداوند را که یکی از بهترین نعمت های خودش یعنی رهبری شایسته در حیاتم بر ما عنایت نموده و این موضوع را یقین دارم که نتوانستم حقش را ادا نمایم. خدایا بر این همه الطافت چگونه شکر گویم ؟ هدایتگری که عابد با سیاست و زاهد شب زنده دار است؛ رهبری که تربیت یافته ی اسلام و نمونه ای از مکتب انسان ساز اسلام می باشد؛ الگویی که زینت اسلام است و امت اسلام باید به وجودش افتخار کند و قدردانش باشیم و این شکر نعمتی از نعمات الهی است...
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدارجعبه ابزار