عزیز الله لازری

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افعزیز الله لازری در سال هفتم جنگ تحمیلی و در بیست و پنج سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید عزیز الله لازری (۱۳۴۱ زنگت _ ۱۳۶۶ بانه) متولد روستای زیبای زنگت کدام شهرستان؟ استان مازندران است. عزیز الله لازری در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش کبری فاضلی و پدرش محمد حسن نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

عزیز الله لازری در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع ششم ابتدایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار در سال ۱۳۶۳ ازدواج نمود و از ایشان دو فرزندِ پسر به یادگار مانده است.

شهادت

[ویرایش]

عزیز الله لازری عضو رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و در لشکر ۲۵ کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۶/۰۲/۰۷ هجری شمسی در عملیات کربلای ده در منطقه بانه شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید لازری پس از تشییع در حلمسر دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از نامه ی شهید لازری

[ویرایش]

... من هم مانند بقیه ی جوانان این مملکت مشغول انجام وظیفه هستم. گرچه دشمنان سیه دل بهار عمر جوانان مردم را خزان می کنند اما بدانند در این مملکت اسلامی، ایران عزیز؛ زن و مرد پیر و جوان همه گوش به فرمان رهبر خود هستند رزمندگانی که امروز در جبهه ها با تمام دنیا می جنگند تربیت یافتگان دامان پاک شما مادران و پدران لایق هستند پس افتخار کنید به چنین فرزندان مطیع و گوش به فرمان رهبری...
خواهرانم و همسرم حفظ حجاب شما و ارزش های اسلامی خود جبهه ی دیگری است علیه دشمنان اسلام.جعبه ابزار