عبدالعلی رستمی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افعبدالعلی رستمی در سال هشتم جنگ تحمیلی و در سن شانزده سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید عبدالعلی رستمی کمیشانی (۱۳۵۰ نکا _ ۱۳۶۷ شلمچه) متولد روستای زیبای کمیشان شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. عبدالعلی رستمی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش کبری نامی و پدرش غریب علی نام داشت.


تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

عبدالعلی رستمی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع اول راهنمایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند ششم خانواده بود.


شهادت

[ویرایش]

عبدالعلی رستمی در عضویت پاسدار افتخاری در لشکر ۲۵ کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۷/۰۳/۰۴ هجری شمسی در منطقه شلمچه شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت.شهید رستمی مفقود الاثر هستند. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید رستمی

[ویرایش]

چند جمله از وصیتنامه این حقیر که بر آن سفارش شدیم... باید آنقدر صبر و استقامت و پایداری از خودمان نشان بدهیم تا اینکه ریشه ی تجاوز و فتنه در منطقه و جهان خشکانیده شود... پس تو ای برادرم بدان که من در راه اسلام رفتم و شما ای خواهرانم با رعایت حجاب خود راه مرا ادامه داده که راه تمامی شهداست...
جعبه ابزار