عباس عبدالهی وشوایی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افعباس عبدالهی در رسته زرهی به اسلام خدمت می کرد که در سال ششم جنگ تحمیلی و در بیست سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید عباس عبدالهی وشوایی (۱۳۴۴ عزت الدین _ ۱۳۶۴ فاو) متولد روستای زیبای عزت الدین شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. عباس عبدالهی وشوایی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش لیلا نوروزی و پدرش عقیل نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

عباس عبدالهی وشوایی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع اول دبیرستان با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار در سال/۱۳۶۲ ازدواج نمود و فرزند ششم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

عباس عبدالهی وشوایی در عضویت پاسدار به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۴/۱۱/۲۴ هجری شمسی در فاو در عملیات والفجر هشت شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. شهید عبدالهی در مورخه ۱۳۶۴/۱۱/۳۰ تشییع و در امامزاده عبدالله روستای سوربن دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید عبدالهی

[ویرایش]

... همیشه آرزویم این است که تا جان در بدن دارم از اسلام دفاع نمایم چون ما قبل از انقلاب وقتی در مساجد مصیبت امام حسین ع خوانده میشد می گفتیم ای حسین کاش ما می بودیم و تو را یاری می نمودیم؛ مردم بدانید که امروز روز امتحان است... برای امام دعا کنید... برادران قدر این انقلاب و اسلام و روحانیون عزیز را بدانید که خدا لطفی به شما کرده است... خوشبحال کسانیکه در تمام احوال اخلاص برای خدا را فراموش نکنند و تمام کارهای خود را مخلصانه برای خدا انجام دهند که این کار باعث رها شدن از بند شیطان و نجات پیدا کردن از آتش جهنم می باشد... در جمیع احوال در فکر و ذکر خدا باشید؛ ذکر خدا در همه حال بر لبتان و در قلبتان باشد و صلوات بر حضرت محمد را زیاد بگوئید که بیمه کننده روح و سلامت است و در پاک کردن نفس خود جدیت به خرج دهید. یکی دیگر از عبادات جهاد در راه خدا می باشد کسیکه می خواهد آخرت جاوید داشته باشد باید در جبهه شرکت کند چون جبهه خود تحمل رنج و مصیبت ها و ناکامی هاست؛ خود را آماده سازید و دل قوی داشته باشید که خداوند پشتیبان و نگهبان شماست و تنها اوست که شما را پیروز می کند...جعبه ابزار