شعبان عرب خزائلی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افشعبان عرب خزائلی در رسته توپخانه به اسلام خدمت می کرد که در سال پنجم جنگ تحمیلی و در بیست و دو سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید شعبان عرب خزائلی (۱۳۴۱ ولوجا _ ۱۳۶۴ مجنون) متولد روستای زیبای ولوجا شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. شعبان عرب خزائلی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش صدف عرب خزائلی و پدرش علی رضا نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

شعبان عرب خزائلی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع دوم دبیرستان با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند دوم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

شعبان عرب خزائلی سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران بود و در لشکر ۷۷ خراسان به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۴/۰۲/۲۸ هجری شمسی در مجنون شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت.پیکر پاک شهید شعبان عرب خزائلی پس از تشییع در زادگاهش ولوجا دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید عرب خزائلی

[ویرایش]

...من راهی را که انتخاب کرده ام آگاهانه است و بر اساس شناخت به خدمت مقدس سربازی آمدم تا بتوانم سرباز خمینی کبیر باشم و وظیفه ی خود را نسبت به این مملکت ادا نمایم و چون اسلام مورد تجاوز یزیدیان زمان قرار گرفته است و باید از اسلام دفاع کرد سفارشی دارم که جمهوری اسلامی را که خون بهای شهیدان عزیز می باشد و به دست من و شما سپرده شده است باید از آن پاسداری کنیم...
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدارجعبه ابزار