رضا اسفندیاری

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افرضا اسفندیاری در سال دوم جنگ تحمیلی و در هجده سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید رضا اسفندیاری (۱۳۴۲ برگه _ ۱۳۶۰ گیلانغرب) متولد روستای زیبای برگه شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. رضا اسفندیاری در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش زبیده اسفندیاری و پدرش علی گل نام داشت.


تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

رضا اسفندیاری در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع پنجم ابتدایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند ششم خانواده بود.


شهادت

[ویرایش]

رضا اسفندیاری در عضویت بسیجی به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۰/۰۹/۲۴ هجری شمسی در منطقه گیلانغرب در عملیات مطلع الفجر شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. رضا اسفندیاری در مورخه ۱۳۶۰/۱۰/۰۱ تشییع و در زادگاهش برگه دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید اسفندیاری

[ویرایش]

...افتخار کنید که فرزند شما در راه خدا و قران شهید شد و در قیامت باعث افتخار و سربلندی شما می شود همین برای شما بس که فردای قیامت فرزند شما با آموزگار شهادت امام حسین فرزند حضرت زهرا همنشین می باشد.
از شما می خواهم مانند خواهر بزرگوار حسین علیه السلام زینب کبری صبر داشته باشید و پیام مرا مانند زینب به آیندگان برسانید... ای پدر و مادرم روزی خداوند فرزندی به شما داده بود خوشحال بودید اما امروز از شما می گیرد و این امتحانی است برای شما...
بارالهی روزی در رحم مادر مرا نگهداری کردی و امروز در دل خاک نگهدارم باش
خدایا به سوی تو می آیم قبول کن.
ای دوستان خوب ببینید که در دل خاک رفته ام شما چگونه مردن را بیاموزید...
رضا اسفندیاری ۱۳۶۰/۰۸/۱۱جعبه ابزار