جانعلی اسفندیاری

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افجانعلی اسفندیاری در سال اول جنگ تحمیلی و در نوزده سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید جانعلی اسفندیاری کلائی (۱۳۴۱ برگه _ ۱۳۶۰ زاهدان) متولد روستای زیبای برگه شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. جانعلی اسفندیاری در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش ماه جهان کافتری و پدرش قربان نام داشت.


تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

جانعلی اسفندیاری کلائی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع دیپلم با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند پنجم خانواده بود.


شهادت

[ویرایش]

جانعلی اسفندیاری کلائی عضو رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و در لشکر ۲۵ کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۰/۰۶/۰۸ هجری شمسی در منطقه قرقروک / زاهدان شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. شهید اسفندیاری در مورخه ۱۳۶۰/۰۶/۱۶ تشییع و در زادگاهش برگه دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید اسفندیاری

[ویرایش]

... بی نهایت شادم از اینکه در جبهه ی حق علیه کفر می جنگم...
اکنون که چنگال استعمار گلوی امت حضرت محمد ص در هر نقطه جهان می فشارد و خون ملل مستضعف در هر نقطه از جهان می مکد خاموشی ما جز اینکه جولانگاه باطل را بیشتر کند ثمره ای دیگر ندارد... شهادت آرزوی هر مسلمان است و من از خدا می خواهم که نصیبم کند...
جانعلی اسفندیاری ۱۳۵۹/۰۸/۱۰جعبه ابزار