بیژن سیاوشی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افبیژن سیاوشی در رسته بهداشت و درمان به اسلام خدمت می کرد که در سال چهارم جنگ تحمیلی و در سن بیست سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید بیژن سیاوشی (۱۳۴۳ نکا _ ۱۳۶۳ مهاباد) متولد روستای زیبای سیاوش کلا شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. بیژن سیاوشی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش بتول بهادری و پدرش غلامعلی نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

بیژن سیاوشی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع اول دبیرستان با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند ششم خانواده بود.


شهادت

[ویرایش]

بیژن سیاوشی سرباز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و در لشکر ۲۵ کربلا (هنگام شهادت لشکر ویژه شهدا ) به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۳/۰۵/۲۸ هجری شمسی در منطقه مهاباد دره افشین شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید سیاوشی پس از تشییع در امامزاده علی اکبر علیه السلام دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید سیاوشی

[ویرایش]

... من بیژن سیاوشی فرزند غلامعلی سیاوشی بر اساس رسالت و مسئولیتی که حس نموده ام در راه الله و برای پاسداری و حراست از انقلاب کبیر اسلامی که خون بهای هزاران کشته و مجروح است به جبهه رفتم. من گام نهادن در این مسیر الهی را یک فریضه میدانم و در این راه اگر دشمن را شکست دهیم پیروزیم و اگر کشته شویم و به ظاهر هم که شده شکست بخوریم پیروزیم. به هر حال این مایه شکر پروردگار و افتخار برای من و شماست که در این راه به شهادت میرسیم. من زندگی ذلت بار را هیچوقت قبول نخواهم کرد مرگ سرخ و شهادت را بر زندگی ذلت بار ترجیح میدهم. همانطوری که قلبم اگاه است به ارزوی خودم خواهم رسید...هروقت دلتان گرفته به گلزار شهدا بروید و به مزار شهدا بنگرید انوقت درد خود را فراموش خواهید کرد. در پایان از همگی میخواهم که در هر حال پیرو ولایت فقیه باشید و روحانیت را سرمشق خود قرار دهید و با کفار و منافقین با تمام قوا بجنگید و در نماز هایتان امام را دعا کنید...

اگر از اسمان ها تیر ببارد / اگر خون از دم شمشیر ببارد
اگر دژخیم در زیر شکنجه / دهد جسم مرا ازار و رنجه
اگر جسم مرا صد پاره سازد / به روی نعش خونینم بتازد
جدا نخواهم شد هرگز از خمینی / قسم بر نهضت پاک حسینی


جعبه ابزار