اکبر باقری

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افاکبر باقری در سال هشتم جنگ تحمیلی و در نوزده سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید اکبر باقری (۱۳۴۷ جامخانه _ ۱۳۶۶ پاسگاه زید) متولد روستای زیبای جامخانه شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. اکبر باقری در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش رقیه بازاری و پدرش علی اصغر نام داشت.


تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

اکبر باقری در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع اول راهنمایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار در سال/۱۳۶۰ ازدواج کرده و از ایشان سه فرزند "دو پسر و یک دختر" به یادگار مانده است.


شهادت

[ویرایش]

شهید اکبر باقری سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده و در لشکر ۹۲ زرهی خوزستان به اسلام خدمت می کردند که در ۱۳۶۶/۰۸/۰۸ هجری شمسی در منطقه پاسگاه زید بر اثر اصابت ترکش شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. شهید اکبر باقری در مورخه ۱۳۶۶/۰۸/۱۸ تشییع و در زادگاهش جامخانه دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فراز هایی از وصیتنامه شهید باقری

[ویرایش]

اینجانب اکبر باقری؛ فرزند علی اصغر؛ ساکن جامخانه؛ متولد/۱۳۴۷؛ وصیتم را چنین آغاز می کنم... محل دفنم را کنار شهدا قرار دهید. از برادران روحانی تقاضا دارم قبل از دفنم دعای ندبه بخوانند یا چند بار یا صاحب الزمان بگویند. در ضمن آنچنان فریاد مرگ بر آمریکا سر دهند تا صدایشان به گوش آن جنایتکاران تاریخ برسد و لرزه بر اندامشان بیفتد...

نماز را فراموش نکنید؛ صدقه بسیار بدهید؛ مساجد را پر کنید و در دعای توسل و دعای کمیل شرکت جوئید... تقاضای من از هم روستایی ها و اقوام این است... جبهه و جنگ را فراموش نکنند؛ رزمندگان را دعا کنند؛ امام خمینی را تنها نگذارند. پشتیبان ولایت فقیه باشند، سنگرهای مسجد و جبهه را خالی نگذارند.

پدران،مادران، خواهران و برادران به خدا سوگند به قطره قطره ی خون شهیدان مدیونیم... به یگانه منجی عالم بشریت سوگند، هرکس در جبهه ها حضور یافته خود می داند و کسی که تا به حال جبهه نرفته برود تا حقیقت را با چشمانش ببیند. آن وقت می داند که چه شور و غوغایی برای امام حسین علیه السلام برپاست. واقعا حسین کیست؟ آن امامی که با مظلومیتش ثابت کرده اسلام و قران ماندنی خواهد بود و قران تنها کتابی است که راهنما و راهگشا خواهد بود. پس ای مسلمانان قران را بخوانید و به آن عمل کنید.

همسر عزیزم، اگر در طول مدتی که با هم زندگی کردیم همسر خوبی برای شما نبودم مرا ببخشید امیدوارم ان شاالله در تمام مشکلات مقاوم باشی و در نگهداری فرزندانم سعی و کوشش داشته باشی، آنان را طوری تربیت نمائید که رضای خداوند در آن باشد... دیگر عرضی ندارم.

خداوندا؛ بارالها ظهور حضرت مهدی موعود را نزدیکتر بگردان
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدارجعبه ابزار