یونس بینائیان سفید

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افیونس بینائیان در سال دوم جنگ تحمیلی به شهادت رسید. ایشان در رسته اطلاعات به اسلام خدمت می کرد.


تولد

[ویرایش]

شهید یونس بینائیان (۱۳۴۵ ۱۳۶۰) متولد ؟؟ شهرستان ؟؟ استان ؟؟ است. یونس بینائیان در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش فاطمه بینایی باش و پدرش محمد ابراهیم نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

یونس بینائیان در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع پنجم ابتدایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند دوم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

یونس بینائیان در عضویت بسیجی و در لشکر۲۵کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۰/۱۱/۱۲ هجری شمسی در منطقه سرپل ذهاب شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید بینائیان در مورخه ۱۳۶۰/۱۱/۲۲ تشییع و در گلزار شهدای ابلو دفن شد. شهید بینائیان هنگام شهادت پانزده سال و ده ماه سن داشت. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید بینائیان

[ویرایش]

پدر و مادر عزیزم امیدوارم که در زندگی شاد و پیروز باشید از همه ی شما تا قیامت خدا حافظی میکنم و هیچ ناراحت نباشید بلکه افتخار کنید پسرتان در راه اسلام رفت و از برادرانم میخواهم که سلاح افتاده مرا در دست گیرید و برای حفظ اسلام و قران و میهن اسلامی جای مرا پر کنید و از خواهر خود میخواهم که حجاب خود را داشته باشد زیرا حجاب تو کوبنده تر از خون سرخ من است... من به عنوان برادری کوچک از شما مردم شهید پرور که باعث سربلندی همه ایرانیان در جهان هستند میخواهم که مبادا امام امت این قلب ملت و این هدیه خدا را تنها بگذارید. والسلام

جعبه ابزار