یحیی اسفندیاری

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افیحیی اسفندیاری در سال ششم جنگ تحمیلی و در هفده سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید یحیی اسفندیاری (۱۳۴۷ برگه _ ۱۳۶۴ فاو) متولد روستای زیبای برگه شهرستان شهید پرور میاندرودِ استان مازندران است. یحیی اسفندیاری در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش رقیه اسفندیاری و پدرش برارقلی نام داشت.


تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

یحیی اسفندیاری در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع سوم راهنمایی به پایان رسانید ایشان دروس حوزوی را در حوزه علمیه امام جعفر صادق ع رستمکلا به مدت دو سال مشغول بودند.شهید بزرگوار مجرد و فرزند هفتم خانواده بود.


شهادت

[ویرایش]

یحیی اسفندیاری در عضویت بسیجی و در لشکر ۲۵ کربلا در ۱۳۶۴/۱۱/۲۷ هجری شمسی در منطقه فاو و در عملیات والفجر هشت شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. یحیی اسفندیاری پس از تشییع در زادگاهش برگه دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید اسفندیاری

[ویرایش]

ای مردم اکنون آمریکای جنایتکار بوسیله ی صدام جنگ را بر این ملت تحمیل کردند و هر روز جوانان ما را به خاک و خون می کشند، وظیفه ی هر فرد مسلمان است که به یاری اسلام بشتابد و نگذارد به مسلمانی ظلم شود... هوشیار باشید و بر جهاد اکبر مسلط باشید و به یاری اسلام بشتابید و فریب شیطان را نخورید و سوال هل من ناصر ینصرنی حسین ع بر شما جوانان اسلام است و این سوال در تمامی نسل ها و عصرها اتمام حجت است بر همگان. هر روز یزیدیان زمان راه بر حسینیان می بندند و از انها بیعت می خواهند و هر روز فریاد هیهات من الذله حسینیان بلند است... امام حسین ع آنروز ما نبودیم ولی الان هستیم و رزمندگانِ ما ندایت را لبیک گفته و می گویند... و اما ای خواهران حجاب اسلامی را رعایت کنید و پیام شهیدان را زینب گونه به گوش جهانیان برسانید و در کارهایتان استقامت و صبر داشته باشید... از خداوند خواهانم که هدیه ای به من عطا کند که باعث خوشبختی من در آخرت شود و آن هدیه شهادت می باشد...جعبه ابزار