کریم سیه چهره اطربی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افکریم سیه چهره اطربی در رسته مخابرات به اسلام خدمت می کرد و در سال پنجم جنگ تحمیلی به شهادت رسید. سن این شهید بزرگوار هنگام شهادت شانزده سال و شش ماه بود.


تولد

[ویرایش]

شهید کریم سیه چهره اطربی (۱۳۴۷ نکا _ ۱۳۶۳ مریوان) متولد روستای زیبای اطرب شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. کریم سیه چهره اطربی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش سیده بانو کوچکی و پدرش رجب نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

کریم سیه چهره اطربی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع متوسطه با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند چهارم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

کریم سیه چهره اطربی در عضویت بسیجی و در لشکر۲۵کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۳/۱۲/۱۹ هجری شمسی در منطقه مریوان شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید سیه چهره در مورخه ۱۳۶۳/۱۲/۲۵ تشییع و در زادگاهش اطرب دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید سیه چهره

[ویرایش]

همه از خدائیم و به سوی او باز میگردیم، ستایش پروردگار را که بر ما هستی بخشید و مرا هدایت نموده تا در راه اسلام و قران و حق قدم گذارم و با عرض بهترین درود ها بر اتمام کننده مکارم اخلاق حضرت محمد پیامبر خدا و با عرض درود و سلام بر محضر مبارک بقیه الله ارواحنا الفدا منجی عالم بشریت حضرت مهدی و نائب بر حقش امام بت شکن یار مستضعفان دشمن مستکبران خمینی کبیر و با درود و سلام بر ارواح پاک شهیدان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی
...امت حزب الله... باید متوجه باشید که در راه اسلام باید این مشکلات و سختی ها را تحمل کرد اصلا ما باید در راه اسلام از تمام هستی مان بگذریم زیرا همه هستی ما از خداست و امانتی هستیم در نزد خدا و باید سالم به دست صاحبش برسانیم امیدوارم که اگر لایق این بودم که شهید شوم که ان شاالله خداوند متعال این فوض عظیم را نصیب من بگرداند.. مردن برای همه هست پس چه بهتر که در راه خدا کشته شوم چون کشته شدن در راه خدا بر مردن در بستر برتری ها دارد. که نخستین ان پاک شدن از گناهانی است که انسان مرتکب شده است پس انسانی که وجودش و تمام هستی اش متعلق به خودش نیست و فقط برای ازمایشات الهی به دنیا امده است چه بهتر که در این ازمایش الهی سرافراز بیرون اید و در تمام حالات خدا را در نظر داشته باشد هیچ گاه از یاد خدا غافل نشوید الا بذکر الله تطمئن القلوب قلب ها با نام خدا ارامش میگیرد امروز شهید اگاهانه و با سلاح ایمان و قدرت الله اکبر که برتر از همه سلاح ها و قدرت هاست راهش را انتخاب کرده که نتیجه این انتخاب فزت و رب الکعبه است که ان شاالله خداوند روزی، همه ارزومندان را نصیب کند که بزرگترین پیروزی در پیشگاه خداوند است..
برادران و خواهران حزب الله از شما میخواهم گوش به فرمان امام بزرگوار و ولایت فقیه باشید و فرمان امام را خوب عمل کنید


جعبه ابزار