نقی رستم زاده ورزی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افنقی رستم زاده در رسته مخابرات به اسلام خدمت میکرد و در سال پنجم جنگ تحمیلی به شهادت رسید. این شهید عزیز هنگام شهادت هجده سال و چهار ماه سن داشت.


تولد

[ویرایش]

شهید نقی رستم زاده ورزی (۱۳۴۶ نکا _ ۱۳۶۴ چنگله) متولد روستای زیبای تازه آباد کلا شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. نقی رستم زاده ورزی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش صنم براردخت و پدرش عیسی نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

نقی رستم زاده در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع دوم راهنمایی با موفقیت پایان رسانید ایشان در حوزه علمیه امام جعفر صادق علیه السلام شهرستان نکا درس دین خوانده اند.شهید بزرگوار مجرد و فرزند ششم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

نقی رستم زاده در عضویت بسیجی و در لشکر۲۵کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۴/۰۴/۲۵هجری شمسی در منطقه چنگله و در عملیات عاشورای دو شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید رستمزاده پس از تشییع در زادگاهش تازه اباد دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


جعبه ابزار