نبی الله سیه چهره اطربی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افنبی الله سیه چهره اطربی در سال دوم جنگ تحمیلی به شهادت رسید. این شهید هنگام شهادت پانزده سال و پنج ماه سن داشت.


تولد

[ویرایش]

شهید نبی الله سیه چهره اطربی (۱۳۴۵ نکا _ ۱۳۶۰گیلانغرب) متولد روستای زیبای اطرب شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. نبی الله سیه چهره در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش بانو اسحاقی اطربی و پدرش مهدی نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

نبی الله سیه چهره اطربی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع دوم دبیرستان با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند سوم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

نبی الله سیه چهره اطربی در عضویت بسیجی و در لشکر۲۵کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۰/۰۹/۲۵ هجری شمسی در منطقه گیلانغرب شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید سیه چهره در مورخه ۱۳۶۰/۰۹/۲۸ تشییع و در زادگاهش اطرب دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید سیه چهره

[ویرایش]

وقتی که مرگ سرنوشتی محتوم است پس چه نیکوست که در راه حقانیت اسلام شهید گردم و این معنا از سرور شهیدان حسین بن علی علیه السلام است.اری حال که ما باید بمیریم پس چه خوب است زمانیکه اسلام در خطر کفار است مرگ را انتخاب کنیم تا خون ما درخت پر قدرت اسلام را قدرتمندتر بکند تا هیچ ابر قدرتی نتواند لطمه ای به اسلام وارد کند اری من شهادت را انتخاب میکنم البته اگر لیاقتش را داشته باشم چون این لیاقت نصیب هرکسی نمیشود بالاترین درجات الهی بعد از چهارده معصوم متعلق به شهداست تا جایی که پیامبران به شهدا غبطه میخورند. آن شهیدی که در روز جزا خداوند شفاعت او را برای افراد خانواده و نزدیکانش قبول میکند پس چه کسی میخواهد از این برکات بگذرد.

خدایا به من زیستن عطا کن که در لحظه مرگ بر بی ثمری لحظه ای که بر من گذشت حسرت نخورم و مردنی عطا کن که بر بیهودگی سوگوار نباشم بگذار تا ان را من خودم انتخاب کنم اما انچنان که خود دوست میداری اگر از این شیرینتر لیاقت شهادت را داشتم و توانستم به درجه شهادت نائل شوم بر من گریه نکنید چون باید خوشحال باشید که فرزندی را در راه پایداری اسلام هدیه کرده اید پدر و مادرم روی سخنم با شماست شمایی که از ابتدای کودکی اسلام را شناختید و میدانید که امام حسین ع در کربلا برای چه شهید گردیده است و میدانیم که مولایم امام علی علیه السلامرا چرا در محراب مسجد شهید کرده اند و همه ی امامان را شهید کرده اند و خون پاک این شهدا بود که اسلام را دست به دست به ما تحویل دادند حال باید ما با خون خود اسلام را به نسل بعد تحویل دهیم مگر خون ما رنگینتر از خون شهدای کربلاست؟؟ مگر خون ما رنگینتر از خون هزاران شهید انقلاب است؟؟ نه هرگز... پدر و مادرم مگر ان شهیدان پدر و مادر نداشتند؟ مگر زن و فرزند نداشتند؟ پس هرکس بگوید من پدر و مادر و زن و فرزند دارم نمیتوانم بجنگم ؟ این اسلام را چه کسی یاری کند؟

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار


جعبه ابزار