موسی حسن نژاد

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افموسی حسن نژاد در سال هفتم جنگ تحمیلی به شهادت رسید. این شهید در یگان دریایی و در رسته توپخانه به اسلام خدمت کرد و هنگام شهادت هفده سال و نه ماه سن داشت.


تولد

[ویرایش]

شهید موسی حسن نژاد (رنجبر گلوردی) (۱۳۴۸ نکا _ ۱۳۶۶ بانه) متولد روستای زیبای بایع کلا شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. موسی حسن نژاد در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش زبیده رنجبر و پدرش حسین نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

موسی حسن نژاد در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع اول راهنمایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند دوم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

موسی حسن نژاد در عضویت بسیجی و در لشکر۲۵کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۶/۰۳/۰۲ هجری شمسی در منطقه بانه شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید موسی حسن نژاد در مورخه ۱۳۶۶/۰۳/۰۹ تشییع و در زادگاهش بایع کلا دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید حسن نژاد

[ویرایش]

... امت حزب الله روستای بایع کلا اول سخنم را باید از قلبم اغاز کنم قلبم کیست؟ قلبم روح الله خمینی است. امام جان سلام و درود بیکران بر یک نفسی که میزنی و ارزشش برابر است با جهان. در مقابل ندای هل من ناصر ینصرنی حسین گونه ات جان خود را نثار خواهم کرد امام جان بخاطر اینکه به ندای حسین گونه ات لبیک گفته باشم و گامی در راه انقلاب اسلامی برداشته باشم و خود را در جنگ مثل دیگر مردان مبارز سهیم بدانم خدمت سربازی را با افتخار و داوطلبانه انجام میدهم و بسوی جبهه حق علیه باطل می روم. امام عزیز این کوردلان هرچه تبلیغات کنند برای ما بی اثر است اگر مجاهدین خلق یا کسانی دیگر هرچه تلاش کنند بی فایده است می بینیم که حزب الله توی صحنه است با یک ندای حسین گونه ات هزاران جوان به جبهه میروند زیرا ملت ما بیدار است و امت اسلامی هیچگاه ان شاالله از فرمان شما سر،باز نخواهند زد و همیشه در صحنه و مبارزه خواهند بود.
... ای جوانان یک مساله بسیار مهم است و ان اینکه گوش بفرمان امام باشید گوشهایتان باید اماده برای شنیدن فرمان ولایت فقیه باشد... جوانان اگر میخواهید خون تمام شهدا پایمال نشود به عنوان یک رزمنده کوچک به شما میگویم در خط ولایت فقیه باشید و جبهه را گرم نگه دارید هیچگاه جبهه را خالی نکنید و اگر اسلحه یک شهید بر زمین افتاد شما همه به جبهه ها هجوم بیاورید. پس جوانان ذکر خدا کنید و متواضع باشید در سخت در راه حزب الله باشید.
... برادرم مواظب باشید که حزب الله در صحنه همیشه باید مقاوم باشد مراقب فرزندت باش و فرزندانت را طوری تربیت کن که ان شاالله به سعادت برسند و همیشه گوش بفرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی باشید.
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

جعبه ابزار