مهدی جمشیدی کوهساری

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افمهدی جمشیدی در سال هفتم جنگ تحمیلی و در سن نوزده سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید مهدی جمشیدی (۱۳۴۶ نکا _ ۱۳۶۵ شلمچه) متولد روستای زیبای کوهسارکنده شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. مهدی جمشیدی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش صدیقه رویین تن و پدرش محمد حسن نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

مهدی جمشیدی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، ایشان دانشجو بوده و تحصیلات حوزوی نیز داشته اند.شهید بزرگوار مجرد و فرزند سوم خانواده بود.


شهادت

[ویرایش]

مهدی جمشیدی در عضویت بسیجی و در لشکر ۲۵ کربلا (زمان شهادت لشکر ۱۷ علی بن ابی طالب ) به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۵/۱۱/۰۳ هجری شمسی در منطقه شلمچه و در عملیات کربلای پنج شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید جمشیدی در مورخه ۱۳۶۵/۱۱/۱۱ تشییع و در زادگاهش کوهسارکنده دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید جمشیدی

[ویرایش]

... خدایا از تو می خواهم که در روز قیامت ما را رسوا مگردانی. خدایا اگرچه خیلی گناه کردم ولی الان پشیمانم و خودت فرمودی که بندگان من هر وقت که به سوی من روی بیاورید می پذیرم و این لطف و بخشش توست که مرا امیدوار ساخته است... با پیروی از ولایت فقیه و روحانیت عظیم الشان پوزه منافقان و مستکبران را به خاک بمالید و با وحدت و همبستکی که رمز پیروزی ما بوده و هست راه دشمنان را ببندید...
جعبه ابزار