محمد معافی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افمحمد معافی در سال سوم جنگ تحمیلی و در سن هجده سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید محمد معافی (۱۳۴۳ نکا _ ۱۳۶۱ موسیان) متولد روستای زیبای بایع کلا شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. محمد معافی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش طاووس کاظمی و پدرش جعفرقلی نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

محمد معافی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع پنجم ابتدایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند نهم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

محمد معافی در عضویت بسیجی و در لشکر ۲۵ کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۱/۰۸/۱۶ هجری شمسی در منطقه موسیان شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید معافی در مورخه ۱۳۶۱/۰۸/۲۳ تشییع و در حیاط مسجد بایع کلا دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید معافی

[ویرایش]

اینجانب محمد معافی می باشم که عضو بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده و برای مبارزه با صدامیان عازم جبهه میباشم و رفتن به جبهه برای من یک وظیفه اسلامی و انسانی است و هیچ اجباری در بین نبوده و با کمال میل حاضرم جانم را برای اسلام و امام فدا نمایم و افتخار میکنم که به جبهه رفته و کمک ناچیزی به اسلام نموده ام و تا جان در بدن دارم سعی و تلاش میکنم به اسلام و امام خدمت نمایم و به خواست خدا اگر در راه اسلام و امام شهید شدم اولین سفارش من به عنوان یک شهید این است که امام را تنها نگذارید این پیام تمام شهیدان اسلام است و انچه که مایه دلگرمی ما است اینست که امام را داریم و از حضرت ولی عصر امام زمان عج خواستاریم که امام خمینی را محفوظ بدارد و این انقلاب حتما با انقلاب مهدی عج پیوند خواهد خورد و در ان زمان تمامی شیطان صفتان و کوردلان و همه ی انهایی که به عللی به اسلام و امام و امت شهید پرور ایران ضربه زده اند بازخواست گردیده و به کیفر اعمال زشت خود برسند ضدانقلاب بدانند که ملت هیچگاه امام را تنها نخواهند گذاشت بار دیگر این سفارش را به عنوان یک فرد مسلمان از ملت مسلمان داشته و دارم که امام را تنها نگذارید. والسلام

جعبه ابزار