محمد حسن اسدی طوسی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افمحمد حسن اسدی طوسی در رسته مهندسی و با مسئولیت فرمانده دسته به اسلام خدمت می کرد که در سال هفتم جنگ تحمیلی و در سن بیست و دو سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید محمدحسن اسدی طوسی (۱۳۴۳ نکا _ ۱۳۶۵ ام الرصاص) متولد روستای زیبای شهاب الدین شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. محمدحسن اسدی طوسی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش کلثوم طاهری و پدرش خضر نام داشت.


تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

محمدحسن اسدی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع دیپلم با موفقیت پایان رسانید شهید در دانشگاه قبول شد ولی به دانشگاه نرفت و به جبهه اعزام شد.شهید بزرگوار در سال/۱۳۶۳ ازدواج نمودند و از ایشان یک فرزندِ پسر به یادگار مانده است.


شهادت

[ویرایش]

محمدحسن اسدی در عضویت بسیجی و در لشکر۲۵کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۵/۱۰/۰۴ هجری شمسی در منطقه ام الرصاص و در عملیات کربلای چهار شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید اسدی پس از سال ها مفقودالاثر بودن در شهریور سال/۱۳۷۶ تشییع و در زادگاهش شهاب الدین دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

جعبه ابزار