محمد ابراهیم قاسمی طوسی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افمحمد ابراهیم قاسمی در رسته اطلاعات به اسلام خدمت می کرد که در سال چهارم جنگ تحمیلی و در سن هجده سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید محمد ابراهیم قاسمی طوسی (۱۳۴۴ نکا _ ۱۳۶۲ دهلران) متولد روستای زیبای طوسکلا شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. محمد ابراهیم قاسمی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش بتول بامتی طوسی و پدرش محمدعلی نام داشت.


تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

محمد ابراهیم قاسمی طوسی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع سوم راهنمایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد بود.


شهادت

[ویرایش]

محمد ابراهیم قاسمی طوسی در عضویت بسیجی و در لشکر ۲۵ کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۲/۱۲/۰۱ هجری شمسی در منطقه دهلران / چیلات شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید قاسمی طوسی پس از سال ها مفقودالاثر بودن در مورخه ۱۳۷۶/۰۷/۱۷ تشییع و در زادگاهش طوسکلا دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید قاسمی طوسی

[ویرایش]

... دنیا صحنه نبرد حق علیه باطل است باید خون داد؛ باید جنگید؛ باید به یاری اسلام شتافت باید درد اسلام را چشید. باید انسان از دوستی دنیا به طرف دوستی انبیا و دوست اسلام و قران شود. من به ندای رهبرم جواب دادم و به جبهه رفتم. فقط و فقط برای رضای خدا... ننگ است بر کسیکه مسلمان باشد و ببیند اسلام غریب است و به کمک اسلام نشتابد... سعی کنید کاری را که برای رضای خدا می کنید انتظار نداشته باشید که مردم تایید کنند یا نکنند فقط خدا را در نظر داشته باشید. تلاش کنید فقط و فقط در خط ولایت فقیه و در خط روحانیت باشید.
... باید سعی کنیم از اختلافات دوری و مسائلی که در این زمان لازم است یعنی وحدت را حفظ کنیم و با همدیگر برادر و مهربان باشیم؛ دنیا ارزشی ندارد دنیا پست است... من مسلمانم من درس شهادت را از مولایم امام حسین آموخته ام من درس مردانگی و شجاعت را از کربلای حسین آموخته ام.... گوش به فرمان امام خمینی رهبر انقلاب باشید هر زمانی که گوش به فرمان امام بودید پیروزید

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

جعبه ابزار