محمدعلی جورین سر

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افمحمد علی جورین سر در سال ششم جنگ تحمیلی به شهادت رسید. تخصص نظامی این شهید تخریب چی بود و در رسته مهندسی به اسلام خدمت می کرد.


تولد

[ویرایش]

شهید محمدعلی جورین سر (۱۳۴۷ نکا_ ۱۳۶۵ فاو) متولد شهرنکا در شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. محمدعلی جورین سر در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش آمنه تکاوری و پدرش نورعلی نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

محمدعلی جورین سر در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع سوم ابتدایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند دوم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

محمدعلی جورین سر در عضویت بسیجی و در لشکر۲۵کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۵/۰۶/۲۱ هجری شمسی در منطقه فاو شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید جورین سر در مورخه ۱۳۶۵/۰۶/۲۵ تشییع و در گلزار شهدای آبلو دفن شد. شهید جورین سر هنگام شهادت بیست سال و چهار ماه سن داشت.سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید محمد علی جورین سر

[ویرایش]

... پروردگارا اگر من در مسئله ای تو را سبک می شمردم به یقین از سر عمد نبود مرا ببخش... برادران و خواهران عمل به مسائل شرعی نباید به صلیقه و رای ما باشد اگر چه ممکن است خلاف صلیقه و افکار ما باشد باید دقیقا همه ی انها اجرا گردد چرا که عمل کردن به ان وسیله نجات انسان از بدبختی ها و گرفتاری هاست. اگر چه ممکن است نفس انسان را به خلاف دعوت کند لکن صبر و مقاومت در برابر نفس سرکش باعث رشد و تعالی انسان است. مادر جان... امیدوارم هرگاه خبر خوشحال کننده شهادتم را شنیدید دو رکعت نماز شکر بجای اورید ان شاالله به اذن الله پشتوانه قوی در اخرتتان هستم... خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

جعبه ابزار