غلامعلی مرادیان

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افغلامعلی مرادیان گل چالسری در سال ششم جنگ تحمیلی به شهادت رسید. ایشان از فرماندهان لشکر ۲۵کربلا بود.


تولد

[ویرایش]

شهید غلامعلی مرادیان گلچالسری (۱۳۳۶ نکا _ ۱۳۶۵مریوان) متولد روستای زیبای گل چال سر شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. غلامعلی مرادیان در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش صغری رمضان پور و پدرش محمود نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

غلامعلی مرادیان در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع دوم راهنمایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار در سال/۱۳۶۱ ازدواج نموده و از ایشان سه فرزند (یک پسر؛ دو دختر) به یادگار مانده است.

شهادت

[ویرایش]

غلامعلی مرادیان عضو رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود و در لشکر۲۵کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۵/۰۶/۰۶ هجری شمسی در منطقه مریوان شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید غلامیان در مورخه ۱۳۶۵/۰۶/۱۱ تشییع و در گلزار شهدای آجند دفن شد. شهید مرادیان هنگام شهادت بیست و نه سال و پنج ماه سن داشت. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید مرادیان

[ویرایش]

... تنها تقاضای بنده این هست از تمامی امت شهید پرور میخواهم که امام عزیز را تنها نگذارند و انقدر به مبارزه بی امان خود ادامه دهند تا این انقلاب خونبار را به دست صاحب اصلی ان به رهبری روح الله بسپارند. و از تمام دوستانم میخواهم که روحانیت متعهد و خط امام را یاری نمایند و از اختلاف و تفرقه بپرهیزند و دست زورگویان داخلی را کوتاه نمایند،اگر بنده لیاقت داشتم و شهادت رسیدم مرا در پیش همسنگرانم در روستای اجند بغل شهید احمد شیرخانی دفن نمائید...

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

جعبه ابزار