غلامرضا فیروزی لاکتراشان

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افغلامرضا فیروزی در سال ششم جنگ تحمیلی و در بیست و یک سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید غلامرضا فیروزی (۱۳۴۴ نکا _ ۱۳۶۵ زبیدات) متولد روستای زیبای لاکتراشان شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. غلامرضا فیروزی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش جده محمود پور و پدرش قربان نام داشت.


تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

غلامرضا فیروزی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع سوم راهنمایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند دهم خانواده بود.


شهادت

[ویرایش]

غلامرضا فیروزی سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده و در لشکر ۵۸ تکاور ذوالفقار به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۵/۰۲/۰۶ هجری شمسی در منطقه زبیدات ( خط پدافندی نهر عنبر ) شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید فیروزی پس از تشییع در حسینیه روستای لاکتراشان دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید فیروزی

[ویرایش]

... از ملت شریف ایران می خواهم که همیشه در صحنه باقی بمانند و به ندای هل من ناصر رهبر کبیر انقلاب همیشه لبیک گویند و هرگز امام عزیز را تنها نگذارند و مثل مردم کوفه نشوند و از خواهران عزیزم می خواهم که حجاب اسلامی شان را حفظ کنند چون سیاهی چادرشان کوبنده تر از سرخی خون من می باشد. و از برادرانم می خواهم که نگذارند اسلحه ام بر زمین بیفتد و راهم را ادامه دهند...
از خدای بزرگ خواهانم که در این راهی که انتخاب کرده ام که به سوی الله می باشد یاریم کند و گناهانم را ببخشد..
جعبه ابزار