غلامرضا عباسی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افغلامرضا عباسی در رسته مخابرات به اسلام خدمت می کرد و در سال دوم جنگ تحمیلی به شهادت رسید. این شهید عزیز هنگام شهادت بیست و هشت سال و یازده ماه سن داشت.


تولد

[ویرایش]

شهید غلامرضا عباسی (۱۳۳۲ نکا _ ۱۳۶۱ خرمشهر) متولد روستای زیبای خانه سر شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. غلامرضا عباسی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش حوا منصور کوهی و پدرش زکریا نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

غلامرضا عباسی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع سوم راهنمایی با موفقیت پایان رسانید ایشان در حوزه علمیه جعفریه رستمکلا درس دین خوانده بود.شهید بزرگوار در سال/۱۳۵۰ ازدواج کردند و از ایشان چهار فرزند «سه پسر؛ یک دختر» به یادگار مانده است.

شهادت

[ویرایش]

غلامرضا عباسی در عضویت بسیجی و در لشکر۲۵کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۱/۰۲/۰۲ هجری شمسی در منطقه خرمشهر شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید عباسی در مورخه ۱۳۶۱/۰۲/۰۵ تشییع و در زادگاهش خانسر دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

جعبه ابزار