غلامرضا رستمی کمیشانی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افغلامرضا رستمی در سال پنجم جنگ تحمیلی و در سن بیست سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید غلامرضا رستمی کمیشانی (۱۳۴۴ نکا _ ۱۳۶۴ ایلام) متولد روستای زیبای کمیشان شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. غلامرضا رستمی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش رقیه محمودی و پدرش محمد نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

غلامرضا رستمی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع پنجم ابتدایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند هفتم خانواده بود.


شهادت

[ویرایش]

غلام رضا رستمی سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران بود و در لشکر ۸۴ خرم آباد به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۴/۰۱/۰۱ هجری شمسی در منطقه ایلام / مهران شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید رستمی در مورخه ۱۳۶۴/۰۱/۰۷ تشییع و در زادگاهش در حسینیه کمیشان دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید رستمی

[ویرایش]

... من به عنوان سرباز اسلام برای مبارزه با جور و ظلم و تجاوز راهی شهر شهادت می شوم تا از اسلام و قرآن و مکتب خود دفاع کنم امیدوارم که این خدمت حقیر و گنهکار قبول درگاه خداوند واقع کردد... مرگ حق است و به زودی بر بالین هر کسی می رود و چه بهتر که این مرگ شرافتمندانه و کشته شدن در راه خدا یعنی شهادت باشد. پیراهن سربازی زرهی آهنین است که فداکاری و غیرت آن را بر اندام جوانمردان خون گرم و فعال می پوشاند. این جامه ی فاخر در زندگی لباس شرافت و پس از مرگ حریر بهشت خواهد بود کسیکه به حکم تن آسایی و تن پروری از وظیفه خود فرار کند در دو جهان جز مذلت و ننگ بهره ای نخواهد داشت...
مادر جان هنگامی که خبر شهادت مرا می شنوی به جای اینکه لباس دامادی بر تنم ببینی لباس غرق در خون مرا می بینی اشک مریز و فقط سر به سوی پروردگار بلند کن و از خدا بخواه که این قربانی را از شما قبول گرداند... برادرانم از شما می خواهم که اسلام را فراموش نکنید و قرآن که کتاب آسمانی است او را بخوانید و به آن عمل کنید و همیشه به یاد خدا باشید. فرزندان خود را مذهبی بار بیاورید و انها را تربیت اسلامی کنید که مبادا سربار جامعه شوند. بافرزندان خود رفتار خوبی داشته باشید...
خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار
جعبه ابزار