غلامرضا آقاجانی زارمی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افشهید غلامرضا آقاجانی زارمی شهید سال هفتم جنگ تحمیلی هستند . ایشان در رسته بهداشت خدمت می کرد و عملیات تکمیلی کربلای۵ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.


تولد

[ویرایش]

شهید غلامرضا آقاجانی زارمی (۱۳۴۶ نکا _ ۱۳۶۵ شلمچه) متولد روستای زیبای چناربن زارم شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. غلامرضا آقاجانی زارمی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش گل خانم آقاجانی و پدرش هادی نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

غلامرضا آقاجانی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع دیپلم تجربی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند اول خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

غلامرضا آقاجانی در عضویت بسیجی و در لشکر۲۵کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۵/۱۲/۱۱ هجری شمسی در منطقه شلمچه و در عملیات تکمیلی کربلای پنج شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید آقاجانی پس از سال ها مفقودالاثر بودن در مورخه ۱۳۷۳/۱۲/۲۷ تشییع و در گلزار شهدای شهر نکا دفن شد.شهید اقاجانی هنگام شهادت نوزده سال و نه ماه سن داشتند. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.
جعبه ابزار