عیسی گرجی نژاد

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افعیسی گرجی نژاد در رسته مخابرات به اسلام خدمت می کرد که در سال پنجم جنگ تحمیلی و در سن نوزده سالگی به شهادت رسید.


تولد

[ویرایش]

شهید عیسی گرجی نژاد (۱۳۴۴ نکا _ ۱۳۶۴ سومار) متولد روستای زیبای دنگسرک شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. عیسی گرجی نژاد در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش شهربانو مومن و پدرش علی نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

عیسی گرجی نژاد در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع سوم راهنمایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد بود.

شهادت

[ویرایش]

عیسی گرجی نژاد سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران بود که در لشکر ۸۸ زاهدان به اسلام خدمت می کرد که در مورخه ۱۳۶۴/۰۳/۱۶ در منطقه عملیاتی سومار بر اثر اصابت ترکش خمپاره دشمن بعثی از ناحیه گردن مجروح گردید و بلافاصله به بهداری تیپ ۳ لشکر ۸۸ زاهدان منتقل گردید و در مورخه ۱۳۶۴/۰۳/۲۶ در بیمارستان امیرالمومنین تهران به درجه رفیع شهادت نائل گردید و در جوار رحمت الهی جای گرفت.پیکر پاک شهید گرجی نژاد پس از تشییع در زادگاهش دنگسرک دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید گرجی نژاد

[ویرایش]

... خدا را شکر می نمایم که به این گنهکار لیاقت عنایت نمود که بتوانم چند روزی در کنار سربازان امام زمان باشم؛ هم صحبت آنان باشم و همراه و همکارشان باشم و چند مدتی در سنگرهای اسلام به اسلام عزیز خدمتی ناقابل بکنیم و خدا را بسیار شکر می کنم که سعادت نصیب فرمود که از هوای مقدس و ملکوتی جبهه ها هم نفسی بکشم و با جندالله همدم و همراز شوم خیلی خوشحالم که خدا عنایت فرمود تا در این جهاد و دفاع مقدس و شرافتمندانه شرکت کنم تا بتوانم دین خود را نسبت به خون پاک و مطهر شهدا ادا کنم و راه مقدس انها را ادامه دهم و از خدا می خواهم که با قوه و قدرت خودش به ما سعادت نصیب فرماید که به دشمنان اسلام و قران گوشه ی کوچکی از قدرت اسلام را نشان دهیم و آنچنان ضربه ای به دشمنان بزنیم که حتی به فکرشان نرسد که بخواهند برای اسلام عزیز توطئه کنند.

جعبه ابزار