علی عباسی نوذری

ذخیره مقاله با فرمت پی دی اف

تولد

[ویرایش]

شهید علی عباسی (۱۳۴۷ نکا _ ۱۳۶۵ شلمچه) متولد روستای زیبای نوذر آباد شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. علی عباسی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش زهرا دهقان و پدرش حسن نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

علی عباسی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع دیپلم با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند دوم خانواده بود.


شهادت

[ویرایش]

علی عباسی در عضویت بسیجی و در لشکر ۲۵کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۵/۱۱/۲۴ هجری شمسی در منطقه شلمچه و در عملیات کربلای پنج شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید عباسی بعد از سال ها مفقودالاثر بودن در مورخه ۱۳۷۴/۰۵/۰۸ تشییع و در زادگاهش نوذر آباد دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.


فرازهایی از وصیتنامه شهید عباسی

[ویرایش]

با سلام و درود به اختر تابناک آسمان ولایت و امامت و گسترش دهنده عدالت در تمام گیتی حضرت مهدی صاحب الزمان و نائب برحقش بت شکن عصر درهم کوبنده ستمگران امام امت حضرت ایت الله الموسی الخمینی ... وقتی که انسان به این عزیزان خفته در خون می نگرد و ایثارگری های جوانان اسلام را می بیند برای او دیگر ماندن در این دنیا بی ارزش می شود. ای مردم دیگر نگوئید صلح صلح به قول امام صلح بین اسلام و کفر معنی ندارد باید از کشور عزیزمان دفاع کنیم و نگذاریم به یک وجب از خاک کشور عزیز ما تجاوز کنند... از برادرانم می خواهم که ادامه دهنده راه من باشند تا سرنگونی استکبار جهانی. از خواهران خود می خواهم که حجاب خود را رعایت نمایند که می گویند

ای زن به تو از فاطمه اینگونه خطاب است
ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است
جعبه ابزار