علی حسین زاده

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افعلی حسین زاده در سال دوم جنگ تحمیلی شهید شد.


تولد

[ویرایش]

شهید علی حسین زاده (۱۳۴۳ نکا _ ۱۳۶۰ سرپل ذهاب) متولد روستای زیبای اسماعیل آقا محله شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. علی حسین زاده در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش صنمبر عبدی و پدرش اسحق نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

علی حسین زاده در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع دوم دبیرستان با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند اول خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

علی حسین زاده در عضویت بسیجی ودر لشکر۲۵کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۰/۱۱/۱۵ هجری شمسی در منطقه سرپل ذهاب شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید حسین زاده پس از تشییع در زادگاهش اسماعیل آقا محله دفن شد. شهید حسین زاده هنگام شهادت هفده سال و ده ماه سن داشت. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید حسین زاده

[ویرایش]

... به مردم بگوید همیشه وحدت داشته باشند و کاری که برای خدا میکنند دسته جمعی کار کنند چون اگر متفرق بشوید نمیتوانید کاری انجام بدهید این وحدت کلمه است که در انقلاب اسلامی ما پشت همه ابر قدرت های جهان چون امریکا و شوروی و نوکرانش را مثل زلزله میلرزاند و نمیتوانند کاری انجام دهند، امام امت خمینی بزرگ همیشه از ابتدای انقلاب تا الان همین وحدت کلمه را تکرار میکند پس ای انقلاب کنندگان ایران یکپارچه باشید تا نتوانند این خونخواران عالم بر کسی ظلم روا دارند این امریکای جنایتکار که کارخانه ادم کشی دارد به شما ملت اسلام رحم نمیکند به ناموس شما به زن و فرزندان شما به خانه و زندگی شما کوچکترین رحمی نمیکند پس ای ملت زحمت کش ایران همچون قله ای در مرز های مملکت خود سنگر بگیرید تا امریکای جنایتکار وارد مرزهای ما نشود و از کسی نترسید که خدا یاور شماست. بقول امام امریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند. شما ملت ایران حتما خبر دارید که در این جنگ سربازان صدام که اصلا ایمان به خدا ندارند در سرزمین ایران به دخترهای ۱۳ چهارده ساله رحم نکردند..... اینهایی که در جبهه رفتند خبر دارند از انها سوال کنید ایا این سخن راست است یا نه؟؟؟؟ پس شما ای ملت شریف ایران شما دسته دسته و فوج فوج مسلح به سلاح ایمان اسلحه به دست بگیرید و به جنگ این جور تجاوزکاران بیایید از کسی نترسید که پروردگار عالم پشتیبان شماست این چند مطلب که نوشتم با بیسوادی خودم ان شاالله مورد عمل شما میباشد. والسلام

جعبه ابزار