علی بابا عباسی اطربی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افعلی بابا عباسی در سال دوم جنگ تحمیلی به شهادت رسید. این شهید هنگام شهادت هفده سال و هشت ماه سن داشت.


تولد

[ویرایش]

شهید علی بابا عباسی اطربی (۱۳۴۳ نکا _ ۱۳۶۱ خرمشهر) متولد روستای زیبای اطرب شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. علی بابا عباسی در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش خاتون چهره پرداز و پدرش حرمت الله (محمد) نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

علی بابا عباسی در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع سوم راهنمایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند سوم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

علی بابا عباسی در عضویت بسیجی و در لشکر۲۵کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۰/۰۲/۱۳۶۱ هجری شمسی در منطقه خرمشهر شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید عباسی پس از تشییع در زادگاهش اطرب دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

فرازهایی از وصیتنامه شهید عباسی

[ویرایش]

... از همه ی برادران حزب الهی میخواهم که امام را تنها نگذارند.حتما در نماز جمعه شرکت کنند. منافقین و ضد انقلاب را سرکوب کنند و همیشه گوش به فرمان امام امت باشند.قران و نهج البلاغه و صحیفه سجادیه را بخوانند و همیشه یار و یاور اسلام و راه امام امت خمینی بت شکن که همان را اسلام است ادامه دهید خداوند توفیق عبادت و بندگی به همه ی ما و شما عنایت کند
مادر درود بر تو که به من راه امام حسین را اموختی... عشق حسین همراه با شهادتش در خون من عجین شده... بعد از شهادتم مادرم باید زینب وار (که پیام شهیدان کربلا را به گوش تاریخ رساند) انچنان صبور و شکیباباش تا صبرت دل دشمن را به درد اورد و هرگز شیون نکنی.
... رهبر کبیر انقلاب که در شهادت فرزندش ایت الله شهید حاجی اقا مصطفی خمینی فرمود: از الطاف خفیه الهی است توهم خدا را شکر کن که با زحمات طاقت فرسای چندین ساله ات فرزندی موحد در راه خدا قربانی دادی و حسین وار بگو خدایا این جوان قربانی شده در راه تو و اسلامت را ازمن بپذیر... برادر مانند ابلفضل عباس با وفا باش و راهی را که من انتخاب کردم انتخاب کن.والسلام / خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار


جعبه ابزار