علی بابا آزرده اومالی

ذخیره مقاله با فرمت پی دی افعلی بابا آزرده در سال سوم جنگ تحمیلی به شهادت رسید و هنگام شهادت شانزده سال و پنج ماه سن داشت.


تولد

[ویرایش]

شهید علی بابا آزرده اومالی (۱۳۴۵ نکا _ ۱۳۶۱ موسیان) متولد روستای زیبای اومال شهرستان شهید پرور نکا استان مازندران است. علی بابا آزرده در خانواده‌ای با ایمان و دوستدار اهل بیت علیه ‌السلام متولد شد، مادرش سکینه حسین زاده و پدرش سیف الله نام داشت.

تحصیلات و خانواده

[ویرایش]

علی بابا آزرده در سایه محبت های پدر و مادر پاکدامن و مهربانش دوران کودکی را پشت سر گذاشت و بعد وارد مدرسه شد و به فراگیری تحصیل پرداخت، تحصیلات را در مقطع پنجم ابتدایی با موفقیت پایان رسانید.شهید بزرگوار مجرد و فرزند سوم خانواده بود.

شهادت

[ویرایش]

علی بابا آزرده اومالی در عضویت بسیجی در لشکر۲۵کربلا به اسلام خدمت می کرد که در ۱۳۶۱/۰۸/۱۱ هجری شمسی در منطقه موسیان شهد شیرین شهادت نوشید و در جوار رحمت الهی جای گرفت. پیکر پاک شهید آزرده در مورخه ۱۳۶۱/۰۸/۱۴ تشییع و در امامزاده ابوالحسن کیا در زادگاهش دفن شد. سلام و درود خدا بر روح پاک و مطهرش.

وصیتنامه شهید آزرده

[ویرایش]

به نام خدا، وصیت نامه خویش را اغاز میکنم.درود و سلام بر رهبر کبیر ایران امام خمینی و درود و سلام بر شهیدان راه حق و ازادی و درود و سلام بر تمام روحانیت مبارز و درود بر امت قهرمان ایران .اینجانب علی بابا ازرده اگر شهید شدم از خانواده خود میخواهم که هیچ ناراحتی و دلتنگی در دل خود نیاورند که چرا فرزندمان از بین رفته است.از خانواده خود میخواهم که بیایند جسد مرا ببینند و نماز شکر بخوانند و جسد مرا در ارامگاه اومال دفن نمایند. و ای برادرم میخواهم که شهید شدم راهم را ادامه بدهند و ای خواهر تو همچون زینب راهم را ادامه بده و ای پدر از تو میخواهم چون حسین باشی که فرزندش را بالای دست گرفه و دشمن او را اماج گلوله ی خود قرار داد و ای دوستان، برادران برایم هرگز اشک نریزید زیرا که روحم ازرده میشود در روز هفتم میخواهم سرود شهیدم من در مسجد بر روی بلندگو بخوانید که منافقین وحشت ببرند از این سرود... و ای همه ی دوستان من میروم تا کربلای امام حسین را زیارت کنم و میخواهم که مرا در امبولانس نگذارید میخواهم تا مرا با شعار به قبرستان ببرند تا منافقین کور دل ببینند که من چطور برای مکتبم و رهبر و اسلام شهید میشوم به امید جهانی شدن انقلاب اسلامی به رهبری امام،همه شما را به خدا میسپارم باز هم میگویم بر سر قبرم اشک نریزید. والسلام


جعبه ابزار